CZECH STABILITY AWARD

Poradenská společnost Bisnode letos již po páté, v rámci samostatné kategorie žebříčku CZECH TOP 100, zveřejnila 100 nejstabilnějších českých firem. Je nám ctí oznámit, že společnost DELIKOMAT, s.r.o. získala prestižní ocenění CZECH STABILITY AWARD – AAA EXCELENT a zařadila se tak mezi 100 nejstabilnějších firem ČR. 

CZECH STABILITY AWARD

Ocenění formou tohoto certifikátu deklaruje, že hodnocená společnost praktikuje politiku otevřené komunikace, poskytuje dostatek informací o posledních výsledcích svého hospodaření nebo vlastnické struktuře, což jsou nedílné součástí samotného hodnocení Stability Award.


Výsledky hodnocení vycházejí z metodiky ratingového modelu poradenské společnosti Bisnode, který měří stabilitu jednotlivých společností. Model zároveň poskytuje nezávislý pohled na současný stav firem, jejich finanční situaci, a to včetně predikce rizika úpadku firmy v následujících dvanácti měsících, které je vyjádřeno Bisnode skóringem.

 

„Mezi nejlépe hodnocenými firmami v rámci žebříčku CZECH Stability Award za rok 2013 se nejčastěji vyskytují společnosti ze zpracovatelského průmyslu, obchodu a utilit,“ komentuje výsledky Country Manager Bisnode, David Farský.

 

Certifikát CZECH STABILITY AWARD - AAA„V podnikatelské džungli je někdy obtížné najít ty správné a spolehlivé obchodní partnery. Ocenění CZECH Stability Award zvyšuje důvěryhodnost a prestiž firem na trhu a současně jim dává silný nástroj pro komunikování podnikatelských úspěchů vůči obchodním partnerům, zaměstnancům, investorům či konkurenci, dodává David Farský s tím, že zájem firem o aktivní marketingové využití certifikátu CZECH Stability Award v posledních pěti letech významně roste.

 

Skóringový model CZECH Stability Award vychází z mezinárodních zkušeností centrálního skóringového týmu Bisnode. Bisnode skóring je založen na exaktní statistické analýze a principech data miningu. Do analýzy vstupuje množství ukazatelů z oblasti individuálních charakteristik firmy (demografická data, informace o platebních zkušenostech, finanční údaje, vazby mezi subjekty i negativní informace) a makroekonomická data. Výkonnost modelu, jež se blíží k 70 %, je dána především kvalitou a rozsahem dat, stejně jako i naprosto unikátní makroekonomickou komponentou, která se v čase mění podle aktuálního vývoje ekonomiky.

 

 

Bisnode je evropský vedoucí poskytovatel ekonomických informací o společnostech a podnikatelích. Prostřednictvím svých řešení pomáhá Bisnode firmám zvyšovat tržby, minimalizovat obchodní rizika a umožňuje realizovat správná obchodní rozhodnutí.

Již více než 21 let je Bisnode v oblasti B2B řešení a postřehů z trhu v České republice a na Slovensku partnerem firem od malých po ty největší hráče na trhu.

Díky silnému zázemí nadnárodní skupiny Bisnode, působící v 19 evropských zemích, a strategickému partnerství se společností Dun & Bradstreet specializující se na mezinárodní data a služby, poskytuje informace z více než 196 zemí z celého světa. Jeho databáze zahrnují informace o více než 235 milionech firem.

 

 

Tabulka hodnocení - Czech Stability Award