VÁNOČNÍ TOMBOLA

I v letošním roce nám naši zaměstnavatelé připravili jako poděkování za celoroční snažení krásný vánoční večírek. Ten se již druhým rokem uskutečnil v hotelu Maximus Resort u brněnské přehrady. Jako na každém večírku se i zde jedlo, pilo a veselilo, ale jak je našim dobrým zvykem, nezapomněli jsme také pomáhat potřebným.

Blížící se konec roku je pro mnohé z nás časem zpomalení, bilancování a rozjímání. V tento čas věnujeme více než obvykle své myšlenky svým blízkým a také lidem, kteří v životě neměli mnoho štěstí.

Již přes 10 let společně pomáháme například dětem, ke kterým nebyl osud příznivě nakloněn a které se nacházejí v různých sociálních zařízeních. Věnujeme finanční dary lidem, kteří jsou ve složité životní situaci a mnohdy odkázáni pouze na pomoc druhých. Podporuje zdravé i nemocné, malé nebo i ty dříve narozené. Vrcholem tohoto celoročního pomáhání je naše velká vánoční charitativní tombola, jejíž výtěžek je věnován na konkrétní účel.

Ještě před večírkem jsme se rozhodli, že výtěžek z tomboly bude rozdělen mezi dvě slečny a dva mládence.

 

HONZÍK VOSÁTKA (19 let) z Prahy  

Honzik_Vosatko Honzik_Vosatko

Honzík se narodil s těžkým kombinovaným postižením. Má přiznán čtvrtý, nejtěžší stupeň invalidity a je plně odkázán na nepřetržitou péči maminky. Ta proto nemůže jít do zaměstnání, a jelikož je samoživitelkou, není jejich životní situace úplně jednoduchá. Peníze využijí na nové polohovací lehátko do vany a novou zdravotní matraci. 

 

 

 

 

 

Honzik_Vosatko Honzik_Vosatko

           

BARBORKA HONKOVÁ (3 roky) z Dolní Branné 

Barborka Honkova honkova_barborka_delikomat2017img_0997_-_kopie_1024 Barborka má následkem zanedbané poporodní péče dětskou mozkovou obrnu 3. stupně, epilepsii, krátkozrakost a trápí ji i další neduhy. Maminka s dcerkou poctivě cvičí různé rehabilitační metody a snaží se rozvíjet její schopnosti. Za věnované penízky vyrazí do specializovaných lázní v Liberci, kde absolvují intenzivní neuro rehabilitační léčbu.

 

      

MICHALKA KALANDROVÁ (7 let) z Č. Budějovic

 

Michalka Kalandova Michalka Kalandova Michalka je z dvojčátek a bohužel se narodila se vzácnou chromozomální aberací, translokací mezi 1 a 9 chromozómem. Osud jí do vínku nadělil velkou spoustu komplikací jako je výrazný hypotonický syndrom, mentální postižení, srdeční vadu, hypoglykemii, epilepsii, rozštěp patra, epilepsii a jiná drobnější onemocnění. Michalka je statečná holčička a poctivě chodí do speciální školky, kde pravidelně rehabilituje, plave a absolvuje muzikoterapii a hipoterapii. Důležité je nyní pilovat stabilitu a celkovou hybnost těla, které velkou měrou přispívá i speciálně upravené kolo Loped. A právě na jeho pořízení poputuje námi vybraná suma.


                

HONZA PUCHÝŘ (24 let) z Karviné

Jan Puchyr Jan Puchyr Honza se narodil předčasně a vážil pouhých 1.70 kg. Ve třech týdnech u něj došlo k zástavě dechu a následně k poškození mozku. Byla mu diagnostikována Dětská Mozková Obrna. Honza je tělesně i mentálně postižený a v 7 letech se u něj projevila i lehčí forma epilepsie. Jeho postižení je zařazeno do 4. skupiny. Je to veselý, pohodový kluk, který miluje společnost, zvířata, výlety a jeho velikým přáním je elektrický vozík, který mu zdravotní pojišťovna neuhradí. Tento vozík mu umožní podniknout výlety a nové zážitky s rodinou, které už mnohdy společně nemohou absolvovat, kvůli těžkému a nepřístupnému terénu.

 

 

Díky velkorysým finančním i hmotným darům, nejen našich obchodních partnerů, byla vánoční tombola tak pestrá a lákavá, že jsme opět překonali laťku z minulých let v prodeji lístků do tomboly. A to neuvěřitelným způsobem. Každý los byl výherní a i to zcela jistě nabudilo všechny účastníky večírku, že se losy prodávaly závratnou rychlostí.

 

Celková vybraná suma za prodej lístků do tomboly

byla rekordních 400.097,- Kč

 

Barborka, Michalka i oba Honzíkové tak od nás dostanou

každý částku 100.024,- Kč


Jsme na sebe hrdí a z celého srdce děkujeme všem, kteří nás v našem snažení podpořili.    

 

 vanocni_party_viktorie_stepanova_brno_1024