Výlet k Neusiedler See

S Kolegyněmi z administrativy jsme se společně vydaly na sobotní výlet ke známému „rakouskému moři“ Neziderskému jezeru. Ráno v 7 hodin jsme vyrazily z Modřic směrem k největšímu jezeru v Rakousku, od kterého nás dělilo bezmála dvě stě kilometrů cesty.

Po příjezdu do Podersdorfu jsme si užily příjemnou plavbu lodí. Nevynechaly jsme ani prohlídku okouzlujícího městečka Rust, které je proslavené dobrým vínem a zejména čápy, jejichž hnízda zde spatříte téměř na každém druhém komíně. Ne náhodou byl Rust několikrát zvolen nejkrásnějším městem Burgenlandu a zároveň se od roku 2001 řadí ke kulturnímu dědictví UNESCO.

 

Společné foto z výletu


Na seznam UNESCO patří také fauna a flora kolem Neziderského jezera, kterou vymezuje rakouský a maďarský národní park. Toto stepní jezero se vyznačuje břehy zarostlými rákosím, malou hloubkou do dvou metrů a mírným klimatem. Díky způsobu, jak jezero vznikalo, je mírně slané, což ale nebude zřejmě ten hlavní důvod, proč se mu říká rakouské moře. To je díky tomu, že jeho délka ze severu na jih čítá 36 km a výška zakřivení mezi protilehlými břehy v nejdelším místě je 9,6 m a tím pádem nelze dohlédnout z jednoho konce na druhý a vzniká tak dojem zmíněného moře.

 

Maják Podersdorf Projížďka lodí na jezeře Neziderské jezero Neziderské jezero
Výlet k Neziderskému jezeru Projížďka lodí Pohoda u kafíčka Po obědě dezert
Výlet k Neziderskému jezeru Vyjížďka lodí Vyjížďka lodí Přístav
Městečko Rust Malebné městečko Rust Městečko Rust Restaurace u Neziderského jezera