Dortiáda IV.

Vůně jako z cukrárny se v sobotu 26. ledna 2013 linula z brněnské Kajot Areny. Hokejové zápolení totiž vystřídal úplně jiný druh zábavy. Soutěžilo se tu o nejhezčí dort na již čtvrtém ročníku sladké Dortiády. 

 

Své želízko v ohni měla i naše společnost. Nakonec to na vítězství nebylo, ale naše typicky červené autíčko v silné konkurenci ostudu rozhodně neudělalo!  Ale pojďme pěkně od začátku…

 Dortiáda IV.

Úderem třinácté hodiny se otevřely brány Kajot Areny všem nedočkavým mlsounům a zvědavým pozorovatelům. Kromě široké veřejnosti, byly mezi hosty také již tradičně děti z dětských domovů, se kterými klub dlouhodobě spolupracuje. Více jak pět desítek dortů bylo nejdříve podrobeno hlasování odborné poroty a pak už se mohli všichni hosté kochat cukrářským kumštem a také hlasovat pro divácky nejhezčí dort. K dispozici byla také část ledové plochy, kterou mohli zájemci využít v rámci doprovodného programu k bruslení.

     Dortiáda IV.                  Dortiáda IV.    

 

Soutěžilo se celkem ve čtyřech kategoriích: AMATÉR, PROFESIONÁL, PARTNERSKÉ MĚSTO (města a obce zapojená do speciálního projektu HC Komety Brno) a PARTNER KLUBU. Právě v poslední jmenované kategorii soutěžil i náš dort, který nám vyrobili v Cukrářství Kamily Hladůvkové v Morkůvkách na Břeclavsku. Více jak šestikilový dortík znázorňoval DELI autíčko, které veze narozeninový dort pro Kometu Brno k její jubilejní 60. sezóně.

 

Slavnostního vyhlášení vítězů se, kromě prezidenta hokejového klubu a primátora města Brna, zúčastnila také pětice hráčů A týmu brněnské Komety ve složení Tomáš Malec, Martin Falter, Hynek Zohorna, Radek Dlouhý a Róbert Petrovický. V každé kategorii byli vyhlášeni tři nejlepší cukráři podle hlasování odborné poroty a také jeden, kterého si zvolila veřejnost společně s přítomnými dětmi.

Dortiáda IV. Dortiáda IV.

 

Ptáte se, co se po vyhlášení stalo s takovým množstvím dortů? Byly nekompromisně rozporcovány a ihned zkonzumovány. Navíc všechny děti z dětských domovů dostaly dortíky i pro své kamarády, kteří se na akci nemohli dostavit.

 

Kdo na tuto akci v sobotu zavítal, rozhodně nemohl litovat. A kdo tam nebyl, má možnost to napravit zase příští rok…

 

Zde také naleznete další informace o Dortiádě a také bohatou fotogalerii.