Dortiáda V.

V sobotu 8.3. jsme si tak trochu zasoutěžili a opět se zúčastnili již 5. ročníku sladké soutěže se sladkým názvem DORTIÁDA. 

 

Dortiáda s Kometou 2014

Úkolem bylo vytvořit ten NEJ dort s trochou hokejové tematiky a pak jen čekat, zda se bude líbit i odborné porotě :)

 

Dortík se líbil opravdu moc a tak jsme se ocitli na stupních vítězů, resp. stali jsme se vítězi v jedné ze soutěžních kategorií! Po vyhlášení byly všechny dorty nekompromisně rozporcovány a nabídnuty přítomným hostům.

 

A jak ten náš dortík vlastně vypadal? Vyrobila nám jej Lenka Krulová ve farní cukrárně Café Fara v Klentnici a dort vážil úctyhodných 23,5 kg! Základem dortu byl čokoládový korpus s hruškovo-vanilkovým krémem. Na nákupním seznamu bylo mimo jiné i 4,5 kg čokolády a 9 kg marcipánu! Samotná výroba včetně modelování figurek zabrala Lence čtyři dny. A my jí za tento nádherný „dortíček“ děkujeme!

 

Deli dort na Dortiádě 2014 Deli dort na Dortiádě 2014 Deli dort na Dortiádě 2014 Deli dort na Dortiádě 2014
Deli dort na Dortiádě 2014 Deli dort na Dortiádě 2014 Deli dort na Dortiádě 2014 Deli dort na Dortiádě 2014

 

 

Jaké dorty zaujaly na pátém ročníku Dortiády nejvíce porotu i fanoušky?

 

Vítězové prvních čtyř kategorií vzešli z hodnocení odborné poroty. Poslední kategorií byla divácká, zde volila veřejnost vůbec nejlepší dorty ze všech kategorií dohromady. Přikládáme také prvotní dojmy vítězů.

 

Dortiáda s KometouNa pomyslném trůnu hned ve dvou kategoriích (Profesionál a Divácky NEJ dort) stanula paní Veronika Reidlová. A asi to nebyla náhoda, protože si se svým „kouskem“ pěkně vyhrála: „Příprava dortu mi trvala skoro týden, pokud bych k tomu připočítala ještě inspiraci, tak asi měsíc. Trvalo to opravdu dlouho,“ usmívala se šťastná vítězka, která čerpala inspiraci na více místech: „Určitě jsem se podívala na minulé ročníky, ale také na zahraniční internetové stránky. Snažila jsem se, aby byl nápad originální, což se doufám povedlo. Z vítězství mám strašnou radost. Ve své kategorii jsem v něj doufala, ale co se týče diváckého hlasování, to mě velice překvapilo. Byla tu velmi silná konkurence,“ chválila na dálku ostatní dorty vítězka, jejíž dort vážil necelých třicet kilo.

 

Dortiáda s KometouOproti ní byla již známou tváří Dortiády Mirka Smutná, která se radovala z prvenství na minulých Dortiádách. Přitom osobně přišla vůbec poprvé, předtím ceny přebíral manžel: „Abych řekla pravdu, byla jsem dost nervózní. Když jsem viděla ostatní dorty, nepočítala jsem s tím, že vyhraji. Je to opravdu veliké překvapení. Dort jsem dělala dva dny a dvě noci. Včera i dnes jsem šla kvůli dortu spát v šest ráno. Do dortu byly vloženy veškeré zbytky sil, které zůstaly po starosti o rodinu,“ usmívala se Mirka.

 

Dortiáda s Kometou
Dortiáda s Kometou

Poněkud netradiční dort, s tématem sudu od piva, vznikl díky speciální inspiraci: „V tomto případě u manžela. Já totiž pivo vůbec nepiji,“ usmívala se. „Ne, přemýšlela jsem, že hokej je zimní sport, tak jsem si říkala, jak být originální. Napadlo mě tedy léto, něco z letní přípravy. Říkala jsem si, jak by ji hokejisté sami chtěli trávit. Tohle by se jim asi mohlo docela líbit,“ usmívala se vítězka kategorie Amatér.

 

Její dort se líbil i primátoru města Brna Romanu Onderkovi: „Jednoho favorita, který dle mne ke sportu i běžnému životu patří, vám řeknu. Je to sud piva. Dort je nádhernou prací, je výjimečný už jen podle toho, kolik musel dát práce a kolik stál času. Figurky jsou nádherně vymodelované a dort má vtip. Když jsem k němu přišel, okamžitě jsem se zasmál. Jde vidět, že ten, kdo ho dělal, má smysl pro humor,“ chválil.

 

I proto jsou dvě permanentky na novou sezónu pro Mirku Smutnou naprosto zasloužené. „Ty nás moc potěšily. Teď už může chodit na Kometu celá rodina. Nadchl nás ale také poukaz od hasičů, protože malý strašně miluje hasiče, takže to využijeme beze zbytků,“ zářila radostí žena, která si dá dle svých slov od Dortiády v příštím roce odpočinek. Takže dámy a pánové, chopte se příležitosti, příští rok máte velkou šanci na výhru!

 

Dortiáda s KometouPřehled vítězů Dortiády s Kometou 2014:

 

Kategorie      AMATÉR              PROFESIONÁL       

PARTNERSKÉ MĚSTO     

PARTNER KLUBU        

1. místo

M. Smutná  V. Reidlová  Telnice 

DELIKOMAT, s.r.o. 

2. místo R. Otavová  L. Kozáková  Mokrá - Horákov  RENOMIA 
3. místo L. Ludvíková     E. Křížová  Brno - Bohunice  Holiday Inn Brno 
         

 

 

Zdroj: www.hc-kometa.cz, Autor: Tomáš Čekal, Foto: Kateřina Skoupá

Více informací o programu pátého ročníku Dortiády naleznete také ZDE nebo si můžete prohlédnout všechny soutěžní DORTÍKY.