Drakometiáda 2013

Už třetí ročník pouštění draků pro děti odstartovala hokejová Kometa v sobotu 2. listopadu 2013. I když jsme oproti loňsku změnili prostředí, stejně jako na bývalé ročníky na ZŠ Laštůvkova si i letos našlo do areálu parku na Kraví hoře cestu odhadem 400 dětí. Dvě sta z nich také přijelo v rámci projektu Jsme jedna rodina, jež začal již před 5 lety. Drakometiáda letos bojovala s nepřízní počasí, ovšem lehký deštík nikoho neodradil. Naopak, jakmile se mraky opět roztáhly, přijeli další fanoušci, kteří se mohli podívat i na velkou novinku. Na Drakometiádě totiž děti mohly vyzkoušet, jaké to je proletět se horkovzdušným balónem.

Drakometiáda 2013
Drakometiáda 2013
Drakometiáda 2013
Drakometiáda 2013
Drakometiáda 2013

Po sobotním poledni se na Kraví horu začaly scházet děti z projektu Jsme jedna rodina. Všechny měly předem vyfasovány kupón na draka i občerstvení. S jejich příjezdem jako vždy pomáhal Michael Svoboda, ředitel projektu BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC: „Před 4 roky děti z dětských domovů, diagnostických ústavů či s růžným postižením vlétly na pozvání od Komety do její šatny a bojovaly o to, aby Kometa nesestoupila. Byl to první novodobý ročník extraligy. Od této události Kometa pro děti pořádá spoustu akcí, a Drakometiáda je rozhodně jednou z nich. Dnes tu bylo 200 dětí z dětských domovů, Kociánky z diagnostického ústavu na Veslařské nebo z Klokánku. Na Drakometiádě se všechny společně potkají, zasoutěží si a popovídají si. Nebaví se však jen s dětmi z našeho projektu, ale s širokou veřejností, protože takto zde bylo dalších 200 dětí. Je hrozně důležité, že se navzájem poznávají,“ těšilo Michaela Svobodu, jenž pomáhal s organizací.

 

A byly to právě děti z dětského domova v Tišnově, konkrétně Erika, Dianka, Alenka, Adrián a Sára, které svým tanečním vystoupením Drakometiádu kolem jedné hodiny po poledni společně s beatboxem boskovického Tomáše Horvátha odstartovaly.

 

Do čeho všeho se mohly vrhnout?

  • K dispozici byla sanitka, kterou si mohly děti prohlédnout i zevnitř
  • V areálu bylo připraveno občerstvení pro děti ze subjektů i veřejnost díky partneru akce Delikomatu
  • Hitrádio Magic Brno zásobovalo Kraví horu skvělou muzikou
  • Navíc s sebou jeho členové přivezli trampolínu a spoustu soutěží
  • Na hřišti byla hokejové střelnice a hokejový slalom mezi kužely
  • V horkovzdušném balónu se mohly děti proletět
  • Děti měly k dispozici jablíčka, ze kterých tvořily se špejlemi a hřebíčkem zvířátka
  • V koutku pro kreslení se vyráběli nejhezčí malovaní draci

 

Právě poslední dvě zmiňované „disciplíny“ byly vstupenkou do soutěže o hlavní cenu odpoledne. Kdo se zúčastnil obou, mohl v závěru soutěžit o let horkovzdušným balónem od společnosti Balóny Kubíček, třetího největšího výrobce balónů na světě. Samotný let balónem byl popsal Michael Svoboda: „Nejprve letěly vždy dvě nebo tři děti z různých subjektů cca 20 metrů do vzduchu, po nich letěla veřejnost.“ Po třetí hodině se všechni soutěžící seběhli dohromady, aby po správných odpovědích na kvízové otázky nebo hranou pantomimu bylo vybráno 10 soutěžících, mezi kterými se mělo rozhodnout o hlavní ceně. Tu vybrala nejmenší přítomná holčička Kačenka, která vylosovala náhodné číslo z krabice. Možná to byla shoda náhod, ale malá dívenka vylosovala výhru zatím ani ne tříleté Gábince Sousedíkové, která se tak bude moct proletět balónem.

 

I když byl výherce jen jeden, děti odcházely pobavené. I díky množství atrakcí, které na ně v sobotu díky Kometě na Kraví hoře čekaly, což potvrdil i Tonda Štanc z diagnostického ústavu na Veslařské: „Líbilo se mi tu víc než vloni v Bystrci, ale jen je škoda počasí, které bylo horší. Protože jsem závislý fanda Komety, moc jsem se sem těšil,“ říkal Tonda. Už nyní je jisté, že pokud vše poběží podle plánu, na Drakometiádu si bude moct zajít i příští rok.

Zdroj: www.hc-kometa.cz

Drakometiáda 2013 Drakometiáda 2013 Drakometiáda 2013
Drakometiáda 2013 Drakometiáda 2013 Drakometiáda 2013
Drakometiáda 2013 Drakometiáda 2013 Drakometiáda 2013
Drakometiáda 2013 Drakometiáda 2013 Drakometiáda 2013
Drakometiáda 2013 Drakometiáda 2013 Drakometiáda 2013POZVÁNKA NA DRAKOMETIÁDU 

Léto se znenadání přehouplo do podzimu, stromy přechází z jedné, nazelenalé, barvy do mnoha odstínů červené, žluté i hnědé. To vše jsou jasné ukazatele, které doprovází komeťáckou – tedy modrobílou – DRAKOMETIÁDU. Tedy společné pouštění draků. Letos bude Kometa pořádat již 3. ročník akce a poprvé se odehraje v areálu parku Kraví Hory. A teď to nejdůležitější, konat se bude v sobotu 2. listopadu od 13:00 hodin. To vše za předpokladu, že bude příznivé počasí. Pokud by pršelo, nebo nedej bože sněžilo, Drakometiáda neproběhne. I proto doufáme, že počasí bude příznivé a všichni se společně znova sejdeme.

 

Stejně jako jste se vloni dočkali hlučného překvapení v podobě přistání a prohlídky helikoptéry záchranné služby, na vás i letos čeká senzace. V případě příznivého počasí se na naši jihomoravskou komeťáckou metropoli budete moct podívat netradičně z koše horkovzdušného balónu, díky společnosti Balóny Kubíček, třetímu největšímu výrobci balónů na světě. Akce vzniká zároveň za spolupráce se společnostmi cafe+CO DELIKOMAT a Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje, díky které si budou děti moct prohlédnout sanitní vůz včetně jeho vybavení.

 Zdroj: www.hc-kometa.cz

 

Drakometiáda