Nejlepší handicapovaní sportovci

Rok se přehoupl  jako mávnutím kouzelného proutku, všechny závody, soutěže i turnaje byly odehrány a tak nezbývalo nic jiného než vyhlásit a ocenit ty nejlepší. Uspořádáním letošního jubilejního XX. ročníku se ujal Sportovní klub Kociánka Brno, o.s. I já byla pozvána a musím říct, že se to moc povedlo. Jaké to bylo? Pojďte si to poslechnout.

V úterý 10.12.2013 se konal XX. ročník Slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců, trenérů a osobností  České federace Spastic Handicap za rok 2013. Slavnostní večer proběhl v Kulturním centru Semilasso v Brně.  Celý večer, který moderovali Martin Polášek a Michael Svoboda, byl odstartován vyhlášením tří nejlepších sportovců domácí půdy SK Kociánky, o.s. Těmi se stali Kristýna Kolářová, Martin Kádur a Richard Štěpánek.kapela FREEDOMNa podium byli pozváni hosté, starosta městské části Brna Králova Pole pan Roman Vykoukal, předseda ČFSH pan Ondřej Sejpka a předsedkyně SK Kociánka, o.s. Irena Ráčková, aby po úvodním slovu a zahájení večera předali ceny našim prvním oceněným. Nezbývalo už nic jiného, než se správně naladit. K tomu nám pomohla kapela, jednoho z klientů Centra Kociánky, Jirky Brnčiče FREEDOM.  Po té už byl večer věnován nejlepším sportovcům, trenérům a osobnostem České federace spastic handicap.


Naladěni písněmi kapely FREEDOM a vystoupením taneční folklorní skupiny DFS Jánošíček Brno, se přistoupilo k samotnému vyhlášení. Celé vyhlášení bylo navíc doprovázeno projekcí fotografií se jmény a logy vyhlášených. Jako první byla vyhlášena kategorie Atletická liga 2013, kde se na prvních třech místech umístily TJ Léčena Košumberk, TJ ZP Nola Teplice a TJ Spastic Sport Praha


Další kategorie nám představila jedenáct nejlepších sportovců do 23 let. Zde byli vybráni ti nejšikovnější sportovci, nikoli podle sportovního odvětví, ale podle hodnocení svých mateřských klubů. V této kategorii byl vyhlášen i mimo jiné brněnský nadějný mladý atlet Jirka Brnčič. Bouřlivý potlesk přivítal skupinu Acheron, která nám dělala po celý večer milou společnost.


Nyní na podium přicházejí další tři vyhlášení, bez nichž by se sportovci jen těžko obešli. Cvičitelem roku se stala Jana Kolková z SK Kociánka. Trenérem roku se stal Petr Vrátil. Titul pořadatel roku získala TJ ZP Halma ÚSP Zbůch.


Slavnostní vyhlášení je již pomalu u konce. Zbývá vyhlásit poslední tři kategorie. Talentem roku se pro letošní rok stal 22letý cyklista Jiří Hindr z TJ Spastic Spor Praha. Do Síně slávy vstoupila 34letá atletka Vladimíra Chalupová (Bujárková) z TJ ZP Nola Teplice. Slavnostní vyhlášení zakončila kategorie pěti Nejlepších sportovců SH roku. Těmi se stali, atletka Eva Berná, lukostřelec David Drahonínský, atlet Dušan Grézl, lukostřelec Václav Košťál a snowboardista Tomáš Vaverka.


Samotné slavnostní vyhlášení bylo u konce, nezbývalo nic jiného než poděkovat pozvaným hostům a předávajícím cen, kterými byli: starosta městské části Brno Královo-Pole Roman Vykoukal, starostka městské části Brno Maloměřice Obřany Ing. Klára Liptáková, předseda nadačního fondu Kociánka Mgr. Jiří Podlucký,  ředitel Centra Kociánky zastoupen Mgr. Veronikou Pintoflovou, zástupkyně ředitelky Sšpos Brno Mgr. Alena Štěpánová, předseda ČFSH Ondřej Sejpka, místopředseda ČFSH Marián Lačný, předsedkyně SK Kociánka o.s. Irena Ráčková, účastník paralympiády Roman Kolek a vedoucí domova C na Kociánce Ludmila Pluhaříková.


Na všechny již čekal raut, který nám krásně přichystali studenti Sšpos Brno společně se svými učiteli, za přispění firem Delikomat, s.r.o, Globus Brno a Steinhauser, s.r.o.


Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kdo se na uskutečnění této akce byť malým dílem podíleli. Bez jejich ochoty, pomoci by se nám to takto jen stěží povedlo.


Díky všem!

Šárka Mrkvičková

Vyhlášení NEJ sportovců spastic handicap 2013 Vyhlášení NEJ sportovců spastic handicap 2013 Vyhlášení NEJ sportovců spastic handicap 2013
Vyhlášení NEJ sportovců spastic handicap 2013 Vyhlášení NEJ sportovců spastic handicap 2013 Vyhlášení NEJ sportovců spastic handicap 2013