Nejlepší sportovci města Brna

Ve čtvrtek 6. prosince 2012 proběhlo v hotelu Voroněž v Brně vyhlášení nejlepších sportovců města Brna za rok 2012. Slavnostní akt proběhl za účasti pana primátora Bc. Romana Onderky, MBA, osobností sportovního odvětví i takřka všech nominovaných sportovců v této prestižní anketě.

O nejlepších sportovcích v daném roce rozhoduje Akademie brněnského sportu, která veřejně hlasuje celkem v osmi kategoriích ankety. Akademii tvoří brněnští sportovní novináři, všichni členové sportovní síně slávy a významné sportovní osobnosti.


Pro rok 2012 byli těmi NEJ vyhlášeni…


V kategorii „Nejlepší sportovci“ zvítězila plavkyně Jana Pechanová. Prvenství v kategorii „Nejlepší sportovní kolektivy“ vybojovali extraligoví hokejisté brněnské Komety. Jako „Sportovní objev roku“ zazářil devatenáctiletý cyklista Jakub Vývoda z Dukly Brno a za „Nejlepší sportovní akci města Brna“ označila odborná Akademie hokejová utkání Komety Brno, která se, díky vyprodanému hledišti domácí haly, vyznačují vynikající diváckou kulisou.

Nejlepší sportovci města Brna


Do Sportovní síně slávy pak byli uvedeni Jiří Kolouch (hokejový brankář), Vlastimil Moravec, in memoriam (cyklista) a Lubomír Nádeníček (atlet).

Nejlepší sportovci města Brna
Cenu fair play“ si odnesla bývalá veslařka a poté velmi úspěšná trenérka mládeže Libuše Loukotová; „Novinářskou cenou Lva Vašíčka“ se za rozvoj moderní gymnastiky v Brně může pyšnit Blanka Mlejnková a „Nejlepším handicapovaným sportovcem“ byl zvolen účastník LOH v Londýně - cyklista Ivo Koblasa.

Celý slavnostní večer provázel svými písněmi slovenský zpěvák, hudebník a textař Vašo Patejdl a společnost Delikomat byla již tradičně hrdým partnerem tohoto společenského setkání.

Nejlepší sportovci města Brna
Zdroj fotografií: www.galantbrno.cz