Triatlon po patnácté

Rok se s rokem sešel a na břehu rybníka Olšovec se v sobotu 24. srpna 2013 sešli borci a borkyně, aby tu předvedli svoji formu. Celý rok poctivě trénovali a nyní přišli předvést výsledky svého snažení na již 15. ročník závodů DELIKOMAT Manager Triatlon.

Rybník OlšovecZápolení manažerů, podnikatelů a dalších osobností veřejného života v triatlonu mají své stálé místo v turistické oblasti Moravského krasu u rybníka Olšovec ve stejnojmenném autokempu. Jak název napovídá, skládá se závod ze tří částí. Nedočkavé závodníky je hned na začátku potřeba schladit v tamních vodách, a proto závod začíná plavbou na 400 metrů. Mokré plavky je možné vysušit ve druhé etapě závodu. Jen je potřeba řádně šlápnout do pedálů! Následuje totiž druhá část, která se odehrává na horských kolech v půvabné krajině okolo rybníka a měří rovných 16 kilometrů. Kdo má ještě zbytek sil, odloží kolo a doběhne poslední 4 kilometry do cílové pásky.

 

Mapa závodu

Tento náročný závod mohou absolvovat i tříčlenné týmy, kde každý člen běží jenom jednu etapu závodu. Rok od roku je tato štafeta firem stále populárnější.
 

V letošním roce se na startovní pozice postavilo celkem 35 jednotlivců, kteří absolvovali celý triatlon a také 16 tříčlenných týmů. Samozřejmostí byli také závodníci, hájící barvy Delikomatu. A jak to vlastně celé dopadlo?

 

V kategorii týmů pod hlavičkou Delikomatu nastoupilo celkem 7 družstev. Naše nejúspěšnější trio ve složení Platil, Zempléni a Pospíšil obsadilo sedmé místo.

 

Mezi jednotlivci nás nejlépe reprezentoval Michal Šíra, který si domů odnesl stříbrnou medaili za krásné 2. místo se ztrátou pouhých dvou minut na vítěze.  Závod absolvoval za necelých 59 minut. Za „delikomaťáky“ nastoupili ještě Michal Trubačík (9. místo), Lukáš Němeček (13. místo) a Jakub Marek (27. místo).

 

Určitě stojí za zmínku, že do závodu se přihlásily také dvě ženy (ve věkové kategorii 40+) a v mužském osazenstvu si vůbec nevedly zle. Paní Soňa Smržová obsadila 12. místo a její soupeřka Jarmila Gladišová proběhla cílovou páskou jako 23. závodník (z celkových 35 soutěžících).   

               

Podrobné výsledkové listiny naleznete ZDE a přikládáme také kompletní fotogalerii ZDE.