Týden kávy v Brně

První říjnový den je celosvětově brán jako svátek kávy a lidé ze všech koutů světa oslavují tento lahodný černý mok. Nejinak je tomu i v Brně, které je kavárnami doslova protkáno. 

Zde proběhl již třetí ročník unikátní akce – TÝDEN KÁVY a společnost DELIKOMAT byla generálním partnerem kávových týdenních slavností.  

 

TÝDEN KÁVY V BRNĚ 2013
Kdy: od 1. do 7. října
Kde: ve více než 70 kavárnách a obchodech
Co: ochutnávky kávy i zákusků a degustace specialit, ukázky a přednášky o její přípravě, workshopy, kulturní akce, soutěže, slevy
Mapka a hlasování:   Ve všech zúčastněných kavárnách se nacházejí mapky zúčastněných kaváren a také anketní lístky s osobním ohodnocením kavárny. 
Výstava: V Moravské galerii bude také výstava předmětů spojených s kávo 

V termínu od 1. do 7. 10. 2013 probíhal napříč jihomoravským městem pestrý doprovodný program, do kterého se zapojilo více jak sedm desítek kaváren. Ty připravily speciální gastronomické a kulturní akce. Vše se točilo kolem kávy a kávových produktů.  

 

Jednotlivé kavárny připravily vlastní program, který stál samozřejmě na ochutnávkách. Lidé si tak mohli vychutnat třeba velmi ceněnou cibetkovou kávu. Souběžně v kavárnách probíhaly koncerty, výstavy nebo například přednášky o tom, jak se káva vyrábí, připravuje, jak poznat tu dobrou a jak se o ni starat.

 

Další doplňkovou aktivitou byla soutěž baristů a anketa o ceny. V polovině týdne navíc provoněl nádvoří Místrodržitelského paláce trh kávy a v prostorách Moravské galerie byla ve spolupráci s Technickým muzeem instalována výstava předmětů spojených s kávou.

 

Už od počátku září mohli návštěvníci brněnských kaváren hodnotit na speciálních anketních lístcích svoji oblíbenou kavárnu.

 

Další články o Týdnu kávy naleznete zde:

Oficiální webové stránky Týdne kávy

Kávové listy 

iDnes.cz

Deník.cz

Česká televize - Dobré ráno