Africké DELI děti

Společně jsme patrony a dlouhodobě podporujeme při studiu malé studenty v africké Ghaně. Naše DELI děti pravidelně navštěvují školní zařízení, bedlivě studují a se zaujetím se učí novým věcem. Jednou z „našich“ dětí je i Agnes Atinga z vesnice Obom v Ghaně. 

AfrikaV loňském roce oslavila Agnes své dvacáté narozeniny a současně také úspěšně dokončila studium na střední škole, tím získala West Africa Secondary School Certificate, který je obdobou naší maturitní zkoušky, uznávané většinou států v západní Africe. Agnes má celkem 6 sourozenců a rodiče nemohli zajistit vzdělání všem dětem, protože přišli o pole, na kterém hospodařili.

 

Agnes Atinga

Ukončením studia na střední škole, skončila naše finanční podpora Agnes. Do dalšího života ji přejeme mnoho štěstí, splnění jejich snů a brzké naleznutí pracovního uplatnění, které ji bude bavit a naplňovat!

 

Aktuálně se tak skupinka námi podporovaných dětí zúžila na čtyři, ale společně se zástupci sdružení Humanitas Afrika hledáme dalšího malého studenta, kterému bychom pomohli na cestě za jeho snem.

 

 

Podpora afrických dětí je možná prostřednictvím občanského sdružení Humanitas Afrika, které vzniklo v Praze v roce 2000 jako africko-česká iniciativa s cílem přispět k šíření vzájemné tolerance a porozumění mezi Čechy a Afričany a ke zlepšení informovanosti o Africe, Afričanech a jejich kultuře v české společnosti. Další oblastí, ve které se sdružení angažuje, je podpora vzdělání a rozvoje v Africe a od roku 2002 sdružení zprostředkovává finanční pomoc pro vzdělávání dětí v chudých komunitách v Ghaně a od roku 2006 také v Keni a Beninu. Také se zaměřuje na dílčí projekty, které podporují zaměstnanost mladých lidí – např. provozování učňovské krejčovské dílny, kurzy počítačové gramotnosti apod.