Olda jede!

Mezi jeden z prvních dobročinných počinů v novém roce, je naše podpora Oldy Jelínka. Olda je velký sportovec a ještě větší bojovník, protože za protivníka si (ne)vybral svůj vlastní osud. Po těžké autonehodě v roce 1999 zůstal upoután na invalidní vozík, ale s tímto osudem se smířit nehodlal.

Olda JelínekDíky své dřívější lásce – sjezdovému lyžovaní, se zaměřil na „novou“ aktivitu – MONOSKI, což je jízda na speciálně upravené lyži, která umožňuje vozíčkářům lyžování. Skládá se z konstrukce, která je pevně upevněna do běžné lyže prostřednictvím běžného vázání. Handicapovaný lyžař sedí pevně upoután ve skeletu a celé to ovládá tzv. stabilizátory, což jsou v podstatě kratší francouzské hole zakončené lyžičkami. Technika jízdy je do určité míry podobná jízdě na lyžích. 

 

A protože se do toho Olda pustil s vervou, patří aktuálně mezi naši sjezdařskou špičku. Olda je také jeden z 18 českých paralympioniků, kteří budou reprezentovat Českou republiku na paralympiádě v ruské Soči 2014.

 

První velký závod okusil již v roce 2003, kdy se zúčastnil Mistrovství ČR. V roce 2009 se stal členem širšího reprezentačního výběru ČR. V ten samý rok se stal dvojnásobnými mistrem ČR ve slalomu a superkombinaci a reprezentoval nás na Mistrovství světa v Jižní Koreii, kde získal divokou kartu na paralympiádu ve Vancouveru. V prosinci 2010 zažil svůj první velký úspěch a jako první vozíčkář ČR se umístil na závodech Evropského poháru na stupních vítězů. 

 

Aktuálně se Olda Jelínek balí na svoji druhou paralympiádu a v březnu bude reprezentovat ČR v ruské Soči. Držíme palce!

 

Oldův příběh, úspěchy a plány si můžete přiblížit na www.oldajelinek.cz

 

Olda Jelínek Olda Jelínek Olda Jelínek

 

Olda nám zaslal pozdrav z olympiády!

Oldův pozdrav ze Soči Oldův pozdrav ze Soči