Opel handy cyklo maraton 2014

AŽ NA KREV aneb závod "111 HODIN" V PRAXI...

„Veru, máš tady návštěvu“, hlásila mi Svaťka při mém „průletu“ recepcí. Návštěva byla neohlášená a zrovna mi moc nepasovala do časového plánu. Na recepci se na mě z vozíku usmíval neznámý pán. „Dobrý den, jsem Luděk Benada a rád bych vaši firmu požádal o podporu našeho týmu v cyklozávodu“. Následovalo 10 společných minut, které spustily nečekaný koloběh věcí. Večer poslal Luděk rozsáhlé doplňující informace a v pátek ráno na něj v emailu čekal náš souhlas.

 

Cyklo maraton 2014 - DesafíoLuděk a jeho tým cyklo-nadšenců se pod názvem DESAFÍO (španělsky „výzva“) zúčastnil druhého ročníku závodu Opel handy cyklo maraton. Společnost Delikomat podpořila tým částkou 14.000,- Kč, což jsou náklady na zajištění obytného vozu po dobu závodu. Asi si říkáte, na co obytný vůz při závodech na kolech?! A v tom právě spočívá kouzlo tohoto závodu, pro který (a zejména jeho myšlenku) jsme se nadchli i my. On už samotný „krycí“ název závodu to naznačuje… Závod 111 HODIN neznamená nic menšího než s týmem max 8 lidí ujet na kolech 2.222 kilometrů napříč Českem a Slovenskem a to nejpozději za 111 hodin!! Ano, jede se dnem i nocí štafetovým způsobem a za každého počasí! Na trase závodníky čeká 24 povinných průjezdních bodů, které je potřeba najít a jimi projet.

 

OHCM je unikátní závod smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů. Myšlenkou závodu je spojit tyto dvě skupiny cyklistických nadšenců a vytvořit fungující týmy, schopné fungovat i v extrémních podmínkách. Osmi, čtyř nebo dokonce dvoučlenné týmy jedou čtyři dny a čtyři noci non-stop napříč Českou a Slovenskou republikou. Průjezdními body jsou rehabilitační ústavy, spinální jednotky, speciální centra a podobně. Úkolem závodníků je podle GPS souřadnic jednotlivé průjezdní body vyhledat, zvolit si k nim vlastní trasu a následně na místě do „Cyklo-pasu“ potvrdit projetí razítkem. Účastníky po celou dobu závodu sleduje vyhledávací zařízení GPS tracker. Ten odesílá v krátkých časových intervalech informace o zaznamenané poloze, rychlosti, stoupání, klesání a podobně. Na interaktivní mapě webových stránek závodu, může každý zájemce sledovat aktuální vývoj závodu téměř v reálném čase.

 

Každý tým je patronem jednoho člověka, který se s handicapem teprve učí žít. Kromě motivace a podpory mu mohou vyhrát zajímavé ceny a hlavně, svou účastí mu zajistí místo na zážitkovém sportovním víkendu v přírodě. Jedná se o setkání cyklistů a účastníků závodu spolu se svými „svěřenci.“ Dohromady se pak baví sportem. Účelem je vytvořit nové vztahy, přátelství, získat sebevědomí a pozitivní pohled na život. V tomto závodě nejde ani tak o vítězství jako o šíření myšlenky, že život na vozíku nekončí a lidé handicapovaní i zdraví mohou společně fungovat bez větších problémů.

 

Organizátoři tímto chtějí veřejnosti ukázat, že soužití s handicapovanými není věda, ani disciplína určená lékařům a terapeutům. Opel handy cyklo maraton je o přátelství, o boření bariér a zaběhlých klišé, o týmové spolupráci, motivaci a pomoci těm, kteří pomoc chtějí a potřebují.

 

A jak to vlastně celé dopadlo? Do závodu se přihlásilo celkem 25 osmičlenných týmů a 3 čtyřčlenné. Vítězný tým dorazil do cíle za neuvěřitelných 74 hodin a 23 minut! Ještě dodáváme, že tím vítězným týmem byl „náš“ DESAFÍO.. 

Pánové, smekáme a GRATULUJEME!

 Cyklo maraton 2014 - Desafío

A víte co? My do toho jdeme taky! Zbývá necelý rok do příštího závodu a my směle plánujeme, vymýšlíme, připravujeme a žijeme závodem 111 HODIN. Takže nám držte palce alespoň tak, jako my našemu týmu Desafío při letošních závodech a věříme, že všechno klapne a tým Delikomatu se objeví na startovní listině Opel Handy Cyklo Maraton 2015!

 

Opel handy cyklo maraton 2014 Opel handy cyklo maraton 2014 Opel handy cyklo maraton 2014 Opel handy cyklo maraton 2014
Opel handy cyklo maraton 2014 Opel handy cyklo maraton 2014 Opel handy cyklo maraton 2014 Opel handy cyklo maraton 2014