Pomáháme 2018/II

(2018/II) Společnost DELIKOMAT se svými zaměstnanci dlouhodobě podporuje v rámci projektu RADOST PRO RADOST zdravé i nemocné, malé nebo i ty dříve narozené. Také spolupracujeme s několika občanskými sdruženími nebo organizacemi, které rovněž pomáhají. Opět vám tedy přinášíme zprávy ze světa naší Radosti...

 

Částku 10.000,- Kč od nás získal pan Ivan D. z Liberce, který od roku 2000 zůstal po autonehodě trvale ochrnutý a upoután na invalidním vozíčku. Částku použil na nákup zdravotních a kompenzačních pomůcek pro každodenní potřebu.

 


 

Na další návštěvu specializovaného centra ADELI na Slovensku se chystal náš dlouholetý kamarád Patrik. V Adeli byl na léčbě už několikrát a dosahuje obrovských pokroků. Na cestu jsme mu přispěli částkou 10.000,- Kč.

 


 

Pavel B. z Nového Města na Moravě si v létě roku 2012 při skoku do bazénu nevratně poranil páteř a zůstal upoután na invalidním vozíku. Tehdy mu bylo 22 let. Nevzdal to. Poctivě rehabilitoval a krůček po krůčku se znovu vracel do života. Nezavřel se doma, ale začal podnikat aktivity, aby pomohl a zpět do života motivoval i ostatní s podobným osudem. Dnes je šťastný manžel a tatínek malého Toníka. Pavel se také zapojil do sportovních aktivit a vybral si jeden z náročnějších sportů – ragby vozíčkářů. Na pořízení speciálně upraveného vozíčku pro tuto aktivitu jsme mu přispěli částkou 20.000,- Kč.

 


 

Malou Karolínku K. jsme podpořili z výtěžku tomboly na vánočním večírku v roce 2016. Karolínka má kombinované postižení a s maminkou se tehdy vydaly na třítýdenní specializovaný rehabilitační pobyt v centru Hájek u Plzně.  Aby tato rehabilitace měla ten správný efekt, je dobré, opakovat ji alespoň dvakrát do roka. Něco zbylo z našeho původního daru, něco holky našetřily a z naší sbírky RADOST PRO RADOST jsme přidali 25.000,- Kč. Kolegové ze střediska JIHLAVA mezi sebou pro Karolínku uspořádali samostatnou sbírku a nastřádali ještě navíc nádherných 11.000,- Kč! 

DELIKOMAT pomáhá II/2018Diakonie Rolnička je jedním ze středisek Diakonie ČCE a vznikla v roce 1994 jako centrum pro 12 dětí ze Soběslavi a blízkého okolí. V současné době pomáhá téměř 120 dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého táborského regionu a kromě Soběslavi má svou pobočku i v Táboře. Cílem organizace je poskytovat komplexní služby, které mohou klienty provázet od dětství až do důchodového věku. Kromě služeb nabízí Rolnička lidem s postižením i zaměstnání v chráněné dílněČajovně-kavárně Rolnička či Obchodech dobré vůle. Již několik let věnujeme svačinky pro dobrovolníky, kteří pomáhají při organizování a průběhu veřejných sbírek.  Výtěžek sbírky je určen na dofinancování nového mikrobusu, který bude každé ráno svážet děti do Rolničky a odpoledne zpět do jejich domovů. etošní sbírka Rolničkové dny se konala v 11 jihočeských městech  v týdnu od 23. – 27. dubna.

 DELIKOMAT pomáhá II/2018Nezisková organizace SKLÁDANKA, z.s. ze Zlína se snaží spojovat osoby s různým postižením s lidmi bez handicapu. K tomu byla vytvořena i kavárna s tvořivou dílničkou, kam může zavítat každý. Společně tvoří různé výrobky, vzájemně se podporují, inspirují a získávají prostor pro realizaci svých snů a nápadů. Čas od času se kavárnička promění v mobilní a členové spolku vyrazí na různé jarmarky či městské slavnosti, aby hostům nabídli káva a občerstvení. Na dovybudování kavárny a terapeutické dílničky jsme přispěli částkou 20.000,- Kč a dodávkou surovin a kelímků na přípravu kávy po dobu jednoho roku
 

DELIKOMAT pomáhá II/2018TyfloCentrum Olomouc, o.p.s., poskytuje rozmanité služby zrakově postiženým lidem již od roku 2001. Jeho činností je provozování specializovaného centra ambulantních a terénních služeb pro osoby se zrakovým postižením v Olomouckém kraji. Aktivity a projekty jsou zaměřeny především na podporu zaměstnatelnosti zrakově postižených a na vzdělávací, volnočasové a sportovní aktivity této skupiny osob. Svým klientům v centru poskytují sociální služby ve třech základních okruzích: odborné poradenství, sociálně aktivizační služby a sociální rehabilitace.

TyfloCentrum provozuje také sociální firmu ERGONES, která zaměstnává a poskytuje pomoc a poradenství lidem se zrakovým postižením. Ze všech zaměstnanců je jich přes 90% se zrakovým handicapem. Na rozjetí tohoto projektu, nákup vybavení a zaškolení zaměstnanců jsme z naší společné sbírky věnovali částku 20.000,- Kč.

 


 

 

Částkou 10.000,- Kč jsme podpořili nadační fond Bronec Sport pomáhá. Parta dobrovolníků se již po šesté zapojila do charitativního maratonu, jehož posláním je propojit svět zdravých a handicapovaných. Každý tým, kromě závodění na kolech a šíření osvěty, uspořádal vlastní sbírku pro svého patrona, který se s handicapem teprve učí žít. Do závodu se také aktivně zapojili a na kole si vyšlápli naši kolegové Martina Štočková (stř. Liberec) a Michal Balák (stř. Brno).  

Letošní ročník byl výjimečný tím, že proběhl podle nového konceptu a v rámci závodu vznikly dva základní tábory. První v Praze a po absolvování „české“ etapy závodu se týmy přesunuly do Brna. Na jednom centrálním místě tak závodníci našli své zázemí s ubytováním, občerstvením a hlavně místem pro setkání s ostatními závodníky, kamarády a fanoušky maratonu. V brněnském pointu na všechny závodníky čekalo drobné občerstvení s ledovou kávou, které věnoval DELIKOMAT.

 


 

 

DELIKOMAT pomáhá II/2018Společně jsme částkou 8.000,- Kč podpořili spolek V JEDNÉ VTEŘINĚ. Na jeho počátku stál pan Jaroslav, který se pro sebe snažil získat prostředky na rehabilitace, léky, kompenzační pomůcky apod.. Jak se postupně dostával „do formy“ začal i přes svůj handicap a upoutání na vozíček trénovat pejsky, kteří jsou dnes věrnými společníky osob s handicapem a společně také dochází na canisterapie k dalším klientům.

„Náš čtyřčlenný spolek je velice malý a máme ve svém středu i vozíčkáře. Snažíme se pomáhat jak to jen jde a určitě se můžeme i díky Vaší podpoře „pochlubit“ pěknými výsledky. Pomoc prioritně směřujeme na podporu konkrétních ZTP osob. Reagujeme na jejich reálné a akutní potřeby a pomáháme jim např. s hrazením nákladů na úhrady různých služeb spojených s jejich postižením, dopravou, zdravotními a osobními pomůckami, rehabilitačními a léčebnými pobyty a řadou dalšího.

Kromě materiální pomoci se snažíme pomáhat i morálně. V roce 2017 jsme uspořádali 69 canisterapeutických akcí a 7 zábavně vzdělávacích besed. Dojíždíme za postiženými dětmi, dospělými i seniory do specializovaných zařízení a center, do nemocnic i jejich domovů. Prostřednictvím pejsků přinášíme radost i zábavu hlavně mezi děti a seniory

Součástí našeho spolku jsou také speciálně cvičení psi určeni zejména pro provádění výše uvedené canisterapie. Většinu našich psích pomocníků si vychováváme a cvičíme sami od štěněte až po dospělého psa.

Část Vaší podpory jde i na hrazení a pomoc s náklady na chov, výcvik, dopravu a další... těchto pejsků jejichž majiteli jsou ZTP osoby nebo těmto ZTP osobám a vozíčkářům pomáhají.

Jsme vděčni za každou podporu, díky které můžeme dále přinášet hodně radosti a zážitků nejen dětem, seniorům ale i mnoha dalším lidem a potřebným.

Veškeré další informace o činnosti spolku, našich psích pomocnících, canisterapii naleznete na našich webových stránkách www.vjednevterine.cz“

 


 

Nadační fond KometaBrněnský Nadační fond KOMETA podporuje děti s poruchou autistického spektra. Každoročně pro ně a jejich rodiny pořádá modré odpoledne při příležitosti světového dne povědomí o autismu. Letos tomu nebylo jinak a pro děti byl připraven zábavný program, dorazil terapeutický koník Emil a maminky si hověly v relax zóně. Organizátorky se snažily, aby vše bylo modré a od nás putovaly pro děti dobroty a pitíčka v modrém obalu… 

 

DELIKOMAT pomáhá II/2018

Michaeli K. z Karviné, jsme přispěli částkou 7.000,- Kč na zakoupení cvičební pomůcky – veslovacího trenažéru, který je velmi přínosný pro její rehabilitaci. Míša od dětství bojuje s dětskou mozkovou obrnou a s ní souvisejícími komplikacemi. Podstoupila i několik specializovaných rehabilitací v centru Adeli v Piešťanech. Snaží se, co jí síly stačí a dělá velké pokroky.

 

 

 


 

   

DELIKOMAT pomáhá II/2018TMAVOMODRÝ FESTIVAL – Jeho jádrem je veřejnosti otevřená mezinárodní přehlídka dětských hudebních souborů ze škol se zdravotním postižením, které přijíždějí z celé České republiky, Slovenska, Polska. Účastníci se představují v kategoriích sólový a sborový zpěv, v sólové hře na hudební nástroj i kapely. Mimo to je pro děti každoročně pořádán doprovodný program, díky kterému mají možnost se lépe poznat, ale také seznámit se s městem Brnem, jeho největšími zajímavostmi a blízkým okolím. To vše způsobem, který je upraven jejich
 

Město Frýdlant připravilo v létě pro seniory z Frýdlantu a okolí dvě letní aktivity pro jejich rozptýlení. Tou první bylo slavnostní otevření Křížové cesty a mezigenerační duchovní setkání spojené se mší svatou a poutí na Křížový vrch. Druhou aktivitou byl tajný výlet autobusem na Kuks, spojený s prohlídkou hospitálu. Všichni si společný programu užili za doprovodu krásného počasí a také si pochutnali na svačince od Delikomatu v podobě baget, sladkých croisantů a nápojů. 

 

DELIKOMAT pomáhá II/2018Nadace Jakuba Voráčka od roku 2015 pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou. Sestra úspěšného hokejisty žije s touto nemocí již několik let a společně se rozhodli pomáhat i ostatním. Podporují jak individuální pacienty, tak organizace, které pacienty s RS sdružují a společně se snaží o rozvoj center, kde by pacientům s RS byla poskytnuta komplexní péče, rehabilitace a poradenství. NJV v průběhu roku organizuje několik charitativních akcí a jedna z nich se koná i na jihu Moravy – HOKEJKY PRO KLUKA PUKA. Jak sám název napovídá – fotbalová družstva utvoří hokejisté, ostatní sportovci i osoby kulturního života a společně zápolí na fotbalovém turnaji. Akce je veřejná a veškerý výtěžek z prodeje vstupenek, z prodeje lístků do tomboly i z reklamních předmětů putuje na konto nadace. Přidat se mohou i firmy věnováním sponzorského daru nebo zakoupením exkluzivních předmětů ve večerní dražbě. Dar z Delikomatu činil 10.000,- Kč, kávu do VIP prostor a sladkosti pro děti, které skotačily a soutěžily v rámci doprovodného programu. 

 


 

Noc snů (Dreamnight at the Zoo) pořádají zoologické zahrady celého světa vždy první pátek v červnu. Je určena pro chronicky nemocné a postižené děti. První Noc snů se uskutečnila v roce 1996 v Zoo Rotterdam, věnována byla dětem z tamní kliniky dětské onkologie. Zakladatelem a předsedou Dreamnight at the Zoo Foundation je Peter van der Wulp ze Zoo Rotterdam. Zoo Brno se k této mezinárodní akci připojila v roce 2005.

Pozvané chronicky nemocné či postižené děti mají tento večer vstup do zoo bezplatný i s rodiči a sourozenci. Stávají se tak jedinými návštěvníky zoo. Samozřejmostí je vždy i bohatý doprovodný kulturní program. Děti si hladily králíčky, morčata, kozy nebo ovce. Potěžkaly si např. parohy nebo pštrosí vejce a ti odvážnější se svezly na poníkovi. Na zvídavé otázky dětí i rodičů odpovídali místní chovatelé a zaměstnanci brněnské zoo. Na doplnění energie jsme návštěvníkům věnovali perníčky a sladké tyčinky Marion.

 


 

DELIKOMAT pomáhá II/2018Od roku 2015 společně podporujeme také letní rehabilitační pobyty pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením, pořádané neziskovou organizací SPMP z Brna. Ten letošní proběhl v LDT Doubrava u Staré říše a byl na téma Hollywood. To slibovalo mnoho zajímavých a hlavně dobrodružných zážitků. Program byl tradičně hodně pestrý. Konal se turnaj ve fotbálku, malovala se trička, hrály se společenské hry a nechyběla ani stezka odvahy. Každý den byl plný nových her a zábavy. Letních táborů se společně s handicapovanými mohou zúčastnit i rodinný příslušníci, a dopřát trochu relaxace i sobě. Jako na každém táboře, se i zde navazují nová přátelství … Na pořádání letních táborů přispíváme z naší sbírky částkou 10.000,- Kč.

   


 

 

Pro Svaz neslyšících a nedoslýchavých v ČR, který se nachází v Mostě, jsme uspořádali mezi kolegy další z mnoha sbírek.  Zde se v kreativním kroužku setkávají lidé se sluchovým handicapem. Jelikož se jedná o osoby střední a starší generace, z nichž velkou část trápí další zdravotní neduhy a snížená pohyblivost, je pro ně velmi důležité mít možnost, setkat se s ostatními seniory. Kreativní kurzy jsou velmi oblíbené, avšak často se nedostávají prostředky na nákup potřebného materiálu. S kolegy jsme uspořádali sbírku látek, pletacích přízí i bavlnek a vše zaslali seniorům na podporu jejich tvoření.

 


 

CESTA Z MĚSTA

DELIKOMAT pomáhá II/2018
DELIKOMAT pomáhá II/2018
DELIKOMAT pomáhá II/2018

Vážení,

Rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za Vaši podporu, které si nesmírně ceníme. Díky poskytnutému finančnímu daru jsme mohli uskutečnit týdenní psychorehabilitační pobyt pro uživatele ve Spolku Trend vozíčkářů Olomouc, což jsou lidé se zdravotním postižením.

Projekt měl za cíl poskytnout uživatelům sociálních služeb ve Spolku Trend vozíčkářů Olomouc možnost sociálního začlenění a prevence sociálního vyloučení prostřednictvím aktivního trávení  volného času v rámci psychorehabilitačního pobytu. S důrazem na zdokonalování dovedností jednotlivých klientů a získání sebevědomí z prožití aktivity v neznámém prostředí.

Pobytu se účastnily osoby se zdravotním postižením – tělesně postižení, popř. v kombinaci s jiným postižením.

Během týdenního psychorehabilitačního pobytu byl připraven program zaměřený na zisk
a posílení praktických dovedností, byly připraveny skupinové aktivity relaxační, sportovní, vzdělávací.

V rámci skupinových aktivit zrealizovaných pro účastníky psychorehabilitačního pobytu bylo připraveno povídání spojené s ukázkou zacházení s dronem, pořizování záznamu a fotografií.

Uživatelé byli seznámeni se sportovními aktivitami, které si za pomoci lektorů mohli vyzkoušet – jednalo se o seznámení s pravidly hry boccia, a uspořádání turnaje v tělocvičně
i ve venkovních prostorech, což vedlo k tomu, že si mohli uživatelé vyzkoušet rozdíl mezi aktivitami pořádanými za ideálních podmínek v budově a v náročnějších podmínkách
ve venkovních lokacích.

Za pomoci a podpory pracovníků si účastníci vyzkoušeli plavání v bazénu. Řada z klientů plavala poprvé v životě a toto byla jedna z aktivit, která vedla k dalšímu navazujícímu projektu v dojednání pravidelného setkávání na kurzech plavání ve spolupráci se studenty FTK UPOL, která začne od října 2018.

V rámci pobytu byli klienti seznámeni se základy muzikoterapie, měli možnost si aktivně zapojit. Na základě této zkušenosti došlo k navázání spolupráce s lektorem muzikoterapie, který bude aktivitu v Trendu vozíčkářů zajišťovat pravidelně od října 2018.

V rámci relaxačních technik - arteterapie byli účastníci seznámeni s technikou malování

mandal a enkaustikou.

Byly uspořádány výpravy do okolí, na kterých si klienti vyzkoušeli pohyb v náročném přírodním terénu, a tím jim byla předána zkušenost, že se mohou pohybovat i mimo bezbariérové trasy a mohou poznat i spoustu památek či zajímavých míst v rámci České republiky. Současně jim byly předány informace, kde mohou přes internet najít aktuální informace o dostupnosti zajímavých lokalit pro lidi na vozíku. Za pomoci pracovníků si vyzkoušeli naplánovat trasu a orientaci v terénu.

Pro klienty byla připravena trasa na základě orientace v mapě a okolním prostředí.

Klienti měli možnost zažít aktivity ve večerních hodinách, jako posezení u ohně či pozorování noční oblohy, orientace v terénu podle hvězd a poznávání souhvězdí.

Mgr. Jana Měrková

manager soc. služeb

 

DELIKOMAT je hrdým dlouhodobým partnerem spolku Trend Vozíčkářů. Na rehabilitační pobyt jsme ze společné pokladničky přispěli částkou 22.000,- Kč

 

  

DELIKOMAT pomáhá II/2018Dětský domov Žíchovec je obklopený přírodou v malebném údolí řeky  Blanice, nedaleko historického města Prachatice. Snaží se zde dětem nahradit rodinné prostředí a vytvořit jim podmínky pro  jejich rozvoj, vyrovnat se s vlastní minulostí, překonávat problémy a  připravit je na plnohodnotný život ve vlastní rodině. V domově žije 32 dětí ve věku od 3 do 18 let.

Život dětí v domově se v mnohém neliší od života dětí v rodinách. Domov je rozdělen na 4 tzv. rodinky. Každá má svůj samostatný vstup a uvnitř je obývák, kuchyňka s jídelnou, pokojíčky dětí a sociální zařízení. V dnešní době je snaha, aby se dětské domovy co nejvíce podobaly klasické domácnosti. Říká se jim domovy rodinného typu. Děti chodí do školky a školy s ostatními dětmi a doma se pak také zapojují do běžného chodu domácnosti, pomáhají s úklidem, při vaření apod. Ten nejvíce chybějící a nejdůležitější prvek – rodiče - nahrazují hodné tety a strejdové. Z naší společné sbírky jsme domovu věnovali 30.000,- Kč.

Chtěl bych vám moc poděkovat za vaši vstřícnost a zájem, tyhle peníze pošlou děti na letní dětské tábory. V poslední době nám přibylo zhruba 20 dětí, které nemají kam a ke komu odjet na prázdniny,

tak se skutečně snažíme poslat je na dva 14-ti denní letní tábory během prázdnin, jenže pro jedno dítě je jeden takový tábor v ceně 4,5 - 5 tisíc korun......  Sháníme finance, kde se dá, a proto opravdu moc děkujeme,

Opravdu VELMI jste nám pomohli.

Přeji vám, ať se vše daří podle vašich představ !!

Mgr. Josef Peiker

ředitel

Dětský domov, Žíchovec

 


 

SEDMIKRÁSKA PRO IBSENKU, z.s. je dobrovolný, nevládní a neziskový svazek občanů, jejichž společným zájmem je podpora dětí a žáků s handicapem navštěvujících speciální školku a školu na Ibsenově ulici v Brně.

Základním účelem spolku je získávání finančních prostředků pro zabezpečení intervenčních technik, podpůrných terapií a dalších aktivit, které jsou pořádány pro děti a žáky „Ibsenky“. Dále pak pro pořizování rehabilitačních a kompenzačních pomůcek pro tyto děti. Sedmikráska pro děti zařizuje také hipoterapie a canisterapie. Na ně společně přispíváme každý rok částkou 20.000,- Kč.

HIPOTERAPIE je fyzioterapeutická metoda, která působí na klienta prostřednictvím pohybových impulzů, vznikajících při koňské chůzi. Centrální nervový systém pacienta je tak ovlivňován přes působení na periferii. Přenosem impulzů přes koňský hřbet na klienta, který na koni sedí či zaujímá jinou, jeho možnostem odpovídající polohu (vleže na břiše, s oporou o předloktí atd.), dochází k oslovení centrálního nervového systému – mozku. Ten musí nejen zpracovat vjemy o změnách, které nastávají při kontaktu s pohybujícím se koňským hřbetem, ale i vyslat adekvátní rozkazy k tomu, aby organizmus reagoval správně a v rámci rovnovážných reakcí. Díky tomu, že kůň má velice podobný pohybový stereotyp chůze jako člověk, nutíme tak centrální nervový systém pohybově znevýhodněného člověka zpracovávat a vysílat vjemy a příkazy, které by za normálních okolností vysílal při lidské chůzi. Je tak možno docílit pokroků právě v rehabilitaci pohybu u dětí i dospělých tam, kde je postižena koordinace, rovnováha a vývoj vzpřimování.

 

CANISTERAPIE je název pro metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa nebo feny (canis = latinsky pes). Kontakt se psem představuje účinné rozptýlení pro lidi trpící psychickými poruchami, depresí nebo pro ty, kteří se prostě cítí opuštěně. Například v domovech pro seniory nebo v dětských domovech, kde je pes pro děti kamarádem a tvorem, o kterého se musí starat, a tak se lépe srovnají se ztrátou rodičů. V ústavech pro mentálně a fyzicky postižené pes tvoří součást rehabilitace, protože napomáhá procvičování některých částí těla. Velmi významnou a úspěšnou metodou je polohování.

 


 

Sportovní klub BADMINTON SHARKS BRNO je badmintonový oddíl, který vede děti a mládež k tomuto krásnému sportu. Jejich cílem je vést mladé hráče na jejich cestě za sportovními úspěchy tak, aby měli radost ze hry, hráli fair-play a vážili si svého soupeře. Podobných klubů po republice funguje sice více, ale tento má něco extra – má vlastní para-badmintonový tým. Skupina dětí na vozíčku se schází jednou týdně a pečlivě trénují. Od roku 2014 se snaží tento sport pro handicapované více zviditelnit a organizují různá soustředění a turnaje. Na pořádání letního soustředění jsme věnovali částku 6.000,- Kč a občerstvení pro sportovce.

 


  

DELIKOMAT pomáhá II/2018„Jmenuji se Veronika, je mi 7 let a od narození bojuji s dětskou mozkovou obrnou. Při dlouhém a komplikovaném porodu, trvajícím 34 hodin, došlo k zástavě dechu a dalším závažným problémům a potížím, které se podepsaly na mém zdraví. Lékaři mi předpověděli, že se nikdy nepostavím na nohy, a budu jen celý život ležet na plenách, nebudu mluvit, navrhovali pro mě ústavní léčbu. Za poslední tři roky jsem strávila asi 15 měsíců na různých rehabilitacích a cvičení a léčbách. Díky milujícím rodičům jsem na tom, tak jak jsem, protože za mě bojovali, bojují, a budou i nadále. Od dvou let jsem bez plen, jsem v 1 třídě, mluvím, kreslím, učím se, a moc mně to baví. Jezdím 4 x ročně  do Lázní Klimkovice, kde se učím chodit, a ovládat jemnou motoriku, což je pro mou diagnózu dost obtížné…“


Z Verunky už je velká holka a společně jsme jí pořídili speciální tříkolku v hodnotě 16.490,- Kč, aby mohla ještě lépe a rychleji objevovat svět!
 

  

Aličce je 10 let a narodila se s hybným handicapem (DMO) – konkrétně má ochrnutou pravou stranu poloviny těla. S maminkou rehabilituje od půl roku jejího života, navštěvuje lázně a absolvuje hipoterapie (speciální jízda na cvičeném koni). Alice už má za sebou operaci pravé nožky a čeká jí operace pravé. Chodí nyní do třetí třídy, je velice šikovná a snaží se být co nejvíce samostatná. Do kasičky na další rehabilitace a ozdravné lázeňské pobyty jsme Aličce přispěli částkou 8.000,- Kč. 

DELIKOMAT pomáhá II/2018Poslání služby Týdenního stacionáře v Doubravici nad Svitavou je poskytovat lidem se středně těžkým až těžkým mentálním postižením a s kombinovaným postižením službu, jejímž smyslem je na základě svých individuálních potřeb, možností a zájmů, dosahovat co nejvyšší míry samostatnosti.

 

Za účelem posilování orientace ve společnosti zprostředkováváme uživatelům kontakt se společenským prostředím, čímž jim pomáháme co nejvíc žít běžným způsobem života.

 

Cíl služby

  • Umožnit uživatelům zůstat součástí přirozeného místního společenství a žít v co největší možné míře běžným způsobem života 
  • Udržení a posílení schopností a dovedností uživatele, které vedou k co největší samostatnosti
  • Zajištění základních potřeb uživatele, které si nemůže zabezpečit samostatně
  • Uživatel, který má zajištěny a vyřešeny oprávněné zájmy

 

Cílová skupina

Okruhem osob jsou lidé se středně těžkým až těžkým mentálním postižením a kombinovaným postižením, kteří dosáhli šestnáctého roku věku do 64 let a o které se nemohou postarat rodinní příslušníci či nemohou využít terénních či ambulantních nebo jiných pobytových sociálních služeb.

Stacionář Emanuel v Doubravici nad Svitavou spadá pod Diecézní charitu a jeho kapacita je 9 uživatelů. Stacionáři jsme věnovali sponzorský dar ve výši 9.990,- Kč na pořízení nové myčky nádobí.

Touto cestou bychom rádi poděkovali firmě Delikomat, jmenovitě paní Džiubanové.

Díky vašemu daru jsme si mohli koupit do naší kuchyně novou myčku na nádobí, kterou jsme velmi potřebovali. Tato myčka nám v našem zařízení nejenom udělala radost, ale zároveň i usnadnila práci. Díky tomuto daru se zkrátil čas, který jsme trávili nad umýváním nádobí a my se tak můžeme více věnovat individuálním potřebám našich uživatelů. Sami uživatelé rádi myčku využívají a tím zlepšují své manuální dovednosti a zvyšují tak svoji samostatnost. 

Jsme opravdu moc rádi, že jsou tací, kteří neváhají pomoci a proto ještě jednou VELKÉ PODĚKOVÁNÍ ZA KRÁSNÝ DAR pro zařízení Emanuel Doubravice.

Krásný den a pozdrav od všech Emánků 

S pozdravem

Tenorová Hana

 


 

YOU DREAM WE RUN - BĚŽÍM PRO TVŮJ SEN. Tak zní název charitativní akce, která se začátkem června konala v Blansku. Dobrovolníci utvoří běžecké týmy a jejich úkolem je 24 hodinový štafetový běh. Tato sportovní akce má i charitativní podtext – závodníci i veřejnost si mohou zakoupit speciální trička s logem závodu a veškerý výtěžek je věnován na plnění snů vybraných dětí s handicapem. Na nákup triček a tím i do kasičky na plnění snů jsme věnovali částku 8.603,- Kč.

 


 

Dobrý den,


jsme rodiče pětileté holčičky Natálky, která od narození trpí Dětskou mozkovou obrnou  a její péče vyžaduje pravidelné cvičení, rehabilitace, kompenzační pomůcky, které stojí nemalé peníze. Natálka v říjnu podstoupila operaci ULZIBAT a nyní musí mít následnou intenzivní rehabilitaci. Jelikož tato operace ani rehabilitace nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou, nemáme již dostatek finančních prostředků. Touto cestou jsme Vás chtěli poprosit o finanční dar, který by nám pomohl rehabilitace zaplatit……

Ze společné sbírky jsme Natálce přispěli částkou 12.000,- Kč.

 

DELIKOMAT pomáhá II/2018 

Ahoj. 

Jsem Nicolas a je mi 5 let. Od narození bojuji s těžkým životním údělem. 

DELIKOMAT pomáhá II/2018Mám obstrukční hydrocefalus, při němž dochází k abnormálnímu hromadění mozkomíšního moku v komorách mozkových. Absolvoval jsem dvě operace mozku. Lékaři mi zavedli hadičku, která odvádí přebytečný mozkomíšní mok do dutiny břišní. Na základě provedených vyšetření nakonec lékaři zjistili, že trpím syndromem Dandy-Walker – vzácné onemocnění, které postihuje vývoj mozku a dochází při něm k jeho deformacím, což má za následek problémy s pohybem, koordinací i intelektem. Mám ochrnutou pravou polovinu těla - pravou ruku i nohu. 

Ve třech letech došlo k dalšímu projevu poškození mozku a  začal jsem se potýkat s epilepsií. Každý den začínám pojídáním dvoukombinace léků proti epilepsii. Věřte, není to zrovna mňamka, ale abych mohl, jak se říká fungovat, a dělat mamince radost, nelze se bez těchto léků bohužel obejít.  Po tomto ranním "maratónu" následuje další běh na dlouhou trať, a to různé druhy terapií. Logopedie, hiporehabilitace, cvičení, ergoterapie pomocí didaktických pomůcek.

Loňský rok jsem skoro celý strávil po nemocnicích. Mám po dvou operacích nosních pro chronické zahlenění dýchacích cest. Aktuálně mám po operaci celé pravé nohy. Další operace mě čekají. Moc rád bych někdy řekl, že už toho mám dost, že chci jít plavat nebo do zábavného centra, či na hřiště pro děti, prostě se jít bavit, jako ostatní kluci, kteří jsou stejně staří jako já. Pořád musím nosit také ty hloupé plínky. Maminka pro mě dělá od mého narození, jak se říká "první a poslední", jen, aby mě ve vývoji posunula zase o kousek dál. Také trpím nesoustředěností, poruchou řeči a některé činnosti neumím ještě úplně pochopit, i když se fakt moc snažím. Po celodenním kolotoči přijde večer a s ním další nášup lékového chemického koktejlu, avšak s ještě silnějším dávkováním, protože trpím spánkovou epilepsií a jdu spát, a vím, že ráno se vzbudím a bude mi dobře, protože přes noc mě maminka hlídá, aby případně podchytila záchvat diazepamem a zavolala na pomoc sanitku. Ráno zase přichází další den, kdy bojuji za lepší zítřek. Každopádně věřím, že dál to se mnou můj osud zamýšlí už jen v dobrém a já sám chci toho v životě hodně dokázat,

Všem, kteří mně na této dlouhé cestě za mým snem pomohli a pomáhají a za jakoukoli snahu ze srdce děkuji. 

Budu rád za sdílení mého příběhu mezi vaše přátelé, za materiální pomoc i uspořádání benefiční akce. Umím přidat i ruku k dílu:-), Případně přispět můžete i na transparentní účet 2734750133/0800. Více i informací o mně naleznete na Facebooku Bojovník Nicolas. 

S úctou

Nicolas

Ze společné sbírky jsme Nicolasovi na léky a zdravotní pomůcky přispěli částkou 12.000,- Kč.