Pomáháme II/2014

(II/2014) Společnost DELIKOMAT dlouhodobě podporuje v rámci projektu RADOST PRO RADOST zdravé i nemocné, malé nebo i ty dříve narozené. Také spolupracujeme s několika občanskými sdruženími nebo organizacemi, které rovněž pomáhají...

Kluci Koláčkovi
Kubík Gruss
Czech Deaf Team
Rolničkové dny
Radost pro radost
V našem úsilí pomáhat nepolevujeme a společně jsme opět podpořili plno projektů, skupin či jednotlivců a vy se o nich nyní můžete dozvědět něco více…
 
  • Trojčata Koláčkovi Davídek, Vojtíšek a Olda z Újezdu u Brna už také patří do naší velké rodiny a začátkem letošního roku se jim naskytla příležitost podstoupit operaci speciální metodou ULZIBAT, která jim velmi pomůže s jejich nemocí (všichni mají mimo jiné od narození těžkou formu obrny). Tato unikátní operace je u nás zcela nová a bohužel také velmi nákladná. DELIKOMAT přispěl klukům na léčebné výlohy částkou 10.000,- Kč.

 

  • Rodiče třináctiletého Jakuba Grusse zase střádali penízky na nákup jeho nového invalidního vozíku a i jim jsme přispěli částkou 10.000,- Kč

 

  • Že handicapovaní mohou mít koníčky jako ostatní, dokázala akce s názvem TANEC A HANDICAP, na kterou jsme všem účastníkům zajistili stravování ve formě baget, chlazených jídel a samozřejmě nemohla chybět ani sladkost a pitný režim. Celkem jsme na tuto akci věnovali zboží a finance ve výši 34.350,- Kč.

 

  • Do Březejce u Brna se vydají handicapovaní ze spolku TREND vozíčkářů Olomouc, kterým jsme na rehabilitační pobyt přispěli částkou 25.000,- Kč.

 

  • Částka 10.000,- Kč putovala pro sdružení CZECH DEAF TEAM z Fryštáku, které se stará o 6 nadějných sluchově postižených lyžařů ve věku 10-13 let. Mladí závodníci jsou z celé ČR a věnovanou částku využijí na nákup lyžařského vybavení. To využijí zejména na trénink na každoroční MČR neslyšících lyžařů, kde pravidelně obsazují přední příčky. Za zmínku také stojí to, že v letošním roce se jedna ze závodnic nominovala na ME DEAFEUROPACUP a je tak jednou z nejmladších závodnic. Celkově je na 15. místě mezi světovou jedničkou neslyšících žen!

 

Naše pomoc a podpora je velmi často i nefinančního charakteru a tak jsme od začátku roku 2014 věnovali ledovou kávu společnosti ADRA na jejich ples u příležitosti 10. výročí existence pobočky ADRY ve Frýdku Místku. Sladkosti putovali také pro malé účastníky 18. ročníku běhu ulicemi města s názvem Modřický pohár. Zapůjčený kávovar a oplatky Mila udělali radost hostům na akci v Ořechově u Brna, která se konala u příležitosti 10. výročí chráněné dílny V Růžovém sadu. Na perníčcích si pochutnali dobrovolníci na 13. ročníku veřejné sbírky Rolničkové dny v 11 městech České republiky. Dárkové balíčky si domů odnesli talentovaní vítězové na Mistrovství republiky v grafických předmětech, kterou pořádala OA Neveklov.

 

 

Další projekty v tomto období:


SBÍRKA PRO LIDI BEZ DOMOVA

OLDA JEDE!

DELI DĚTI V ADELI

PEČENÍ PRO ADELI