Pomáháme III/2016

(III/2016) Společnost DELIKOMAT dlouhodobě podporuje v rámci projektu RADOST PRO RADOST zdravé i nemocné, malé nebo i ty dříve narozené. Také spolupracujeme s několika občanskými sdruženími nebo organizacemi, které rovněž pomáhají. Opět vám tedy přinášíme zprávy ze světa Radosti...

Pokud jezdíte na naše pohádkové víkendy, tak vám jsou dobře známy mažoretky, které každoročně svým vystoupení zpestří náš víkendový program. Slečny navštěvují DM studio – mažoretky Dačice, z.s. a pravidelně zastupují ČR i na mezinárodních soutěžích. Na cestu a nové kostýmy na loňské Mistrovství světa v Chorvatsku jsme jim poskytli sponzorský dar ve výši 5.000,- Kč. A jak to dopadlo? Na příštím pohádkovém víkendu už budeme sledovat vystoupení mistryň světa! GRATULUJEME!


Mazoretky Dacice

Ve dnech 22.-25. 9. 2016 se konalo Mistrovství světa mažoretek mezinárodní federace MWF v Chorvatské Poreči. Zúčastnilo se ho přes 3000 mažoretek ze 14 státu, které leží na 3 kontinentech. Dačické mažoretky se na něm rozhodně neztratily a Českou republiku reprezentovaly na jedničku. Do Dačic nakonec putovaly 2 zlaté a 2 bronzové medaile a několik "nepopulárních" bramborových.

Titul Mistryně světa vybojovaly kadetky v disciplíně baton klasik a Juniorky ve velkých formacích baton, tituly II. vicemistryň světa si odvezly seniorky ve velkých formacích baton a juniorské duo baton.

Děkujeme za finanční příspěvek, kterého si velice vážíme a rádi zase přijedeme třeba na Pohádkový víkend na Zvůli…

                                                                                       za DM Studio Dačice František Podhrázský  


 

Na 7. ročník Mezinárodního turnaje mužů a žen v showdownu v Olomouci jsme věnovali dárkové balíčky pro všechny zúčastněné sportovce. Jelikož turnaje bývají dlouhé a úmorné přidali jsme navrch zásobu čaje, kávy a čokolády do občerstvovacího koutku. Že vám tento sport nic neříká? Showdown se hraje na obdélníkovém stole s brankami na zadních stranách a se středovou deskou. Hraje se s pálkami a slyšitelným míčkem. Cílem hry je odpálit míček přes stůl pod středovou deskou do soupeřovy branky, zatímco soupeř se tomu snaží zabránit.

 

Zvláštností je, že tuto hru hrají nevidomí sportovci a označuje se i jako aplikovaný tenis pro nevidomé. Do turnaje v Olomouci se jich přihlásilo rovných 30. Ke spolupráci nás oslovila již před dvěma lety velmi milá ředitelka turnaje – paní Trnečková, která celý turnaj se svým mužem organizuje a řídí i přes svůj vlastní zrakový handicap! Velké poděkování patří kolegům z přerovského střediska, kteří se postarali o doručení všech darů.


Showdown Olomouc 2016 Showdown Olomouc 2016 Showdown Olomouc 2016 Showdown Olomouc 2016

 


 

 

Heda Kamenicka Dopis od pani Hedy

S paní Hedou Kamenickou jsme v kontaktu již několik let. V minulosti se starala o těžce nemocného manžela, který byl dlouhodobě upoután na lůžko a odkázán na její 24 hodinovou péči. Po jeho smrti postihl těžký osud i paní Hedu a její nemoc dospěla až k amputaci dolní končetiny. Paní Heda žije v malé vesnici u Třebíče a velkou výpomocí k samostatnosti je pro ni osobní automobil. Na něj jsme jí přispěli částkou 42.070,- Kč 

 


 

Ve dnech od 23. 6. - 26. 6. 2016 se konal malý turistický sraz dětských domovů. Hostitelem byl domov v Telči a na návštěvu přijely děti z Humpolce, Strážnice, Mikulova, Senožat, Zlína a z Jemnice. Účelem tohoto setkání bylo, aby děti poznaly památky v Telči, protáhly si své tělo a odpočinuly si zde po celoroční práci ve škole. Děti navštívily zámek v Telči, Technické muzeum, Panský dvůr, lezeckou stěnu, rozhlednu a prohlídly si město Telč. Na zajištění tohoto srazu jsme organizátorům věnovali částku 5.000,- Kč a sladkosti a pitíčka pro děti.

Turisticky sraz detskych domovu v Telci Turisticky sraz detskych domovu v Telci Turisticky sraz detskych domovu v Telci Turisticky sraz detskych domovu v Telci Turisticky sraz detskych domovu v Telci Turisticky sraz detskych domovu v Telci

 


 

Na zajištění oslav Mezinárodního dne neslyšících a současně na 35. výročí založení ZO neslyšících v Mostě jsme věnovali částku 5.000,- Kč společně se sladkostmi a dárkovými balíčky do večerní tomboly.

 Reflexními přívěsky a sladkými Marionkami jsme obdarovali soutěživé děti během charitativní akce Srdíčkové dny v Praze.

 


 

 

Domov pro me

Brněnský spolek Domov pro mne pomáhá od roku 2004 dětem i dospělým se zdravotním postižením překonávat každodenní překážky běžného života, aby mohli žít kvalitní život a začlenit se do společnosti. Dlouhodobým cílem je podpora rozvoje komunitních služeb, které umožní lidem i s těžkým handicapem žít ve své vlastní domácnosti v blízkosti rodiny a přátel. Spolku jsme věnovali částku 10.000,- Kč na zajištění osobní asistence pro osoby s handicapem.

 

 

 

 


 

Dobry AndelZávěr podzimu patří tradičně i naší podpoře projektu DOBRÝ ANDĚL. V našich nápojových automatech jste tak mohli narazit na oblíbené kelímky „žluťásky“, kterými jsme pomáhali přilákat nové dárce - Anděly. Kdo jsou Dobří Andělé? Takový Anděl je určitě i někde kolem vás, ale většinou je to zcela nenápadný človíček. Dobří andělé totiž pomáhají v tichosti prostřednictvím programu DOBRÝ ANDĚL rodinám, kde má rodič nebo dítě rakovinu nebo dítě jiné závažné onemocnění, a které se vlivem této nemoci dostaly do finanční tísně. Díky Andělům zvládají rodiny toto těžké období snadněji. Andělé pravidelně přispívají do systému DA a přesně vidí, komu konkrétně jeho finanční dar pomáhá. DELIKOMAT a jeho zaměstnanci se stali Dobrými Anděli v roce 2012 a na společném seznamu je k 31.12.2016 evidováno 94 jmen dětí, kterým jsme pomohli…

 

Krátká zpráva z jedné námi podporované rodiny:

25.11.2016

"Nikča bojuje ve škole, je zdravá a to je pro nás nejvíc. Léčba byla úspěšná a my věříme, že bude Nikča v pořádku. Nejhorší v této chvíli je asi její chronická únava. Někdy na nás lidé koukají, jak kdyby nevěřili, co prožila, a že má nárok na to, být unavená. Jinak se má dobře a snaží si užívat života. Těší se na Vánoce a je ráda, že tu hrůzu má za sebou. Příspěvky od Dobrých andělů využíváme na cestování, doučování a léky.

Ještě dnes, když si vzpomenu, čím jsme si prošli, mrazí mě. Už nikdy bych to nechtěla zažít. O to víc si vážím pomoci Dobrých andělů, že jim není jedno, když mají lidé nějaké trápení a doukážou pomoci. Vážíme si každé podpory. Věřte, že jsme se setkali i s negativní podporou. V takové chvíli pozná člověk lidi, co za něco stojí.

Děkujeme ze srdce," vzkazuje maminka Andrea.

 


 

 

Olda JelinekMezi námi dlouhodobě podporované patří i handicapovaný závodník Olda Jelínek, který je přední český reprezentant ve sjezdovém lyžování. Loňský rok Olda spíše promarodil a letos se s plnou vervou vrhá do trénování a příprav na vrcholné závody Evropského poháru tělesně handicapovaných lyžařů.  Svými výsledky v jednotlivých závodech si chce vybojovat jízdenku na zimní paralympijské hry v roce 2018. Na technické zajištění a další náklady na trénování jsme Oldovi věnovali částku 10.000,- Kč.

 

 

 


 

Lucka Bouckova v Adeli
Lucka Bouckova v Adeli

Pětadvacetiletá Lucka Boučková z Liberce trpí od malička dětskou mozkovou obrnou. Svůj osud nesla statečně a jejím snem bylo stát se zdravotní sestřičkou. To nakonec nevyšlo a tak Lucka vystudovala VOŠ sociálně-právní. V době studií pomáhala s rehabilitací kamarádce po těžké autonehodě a spoluorganizovala finanční sbírku na její léčbu ve specializovaném centru na Slovensku. Teprve až zde zjistila, že i jí by zde mohli pomoci. A tak se rozhodla stůj co stůj posbírat potřebnou částku, aby se do centra mohla vydat – tentokrát jako pacient.

„Žiji doma s maminkou, která je pro mě velkou oporou. Zároveň si ale hodně uvědomuji, že se musím o sebe postarat sama.  Ráda bych si našla svůj byt, chtěla bych si založit svoji vlastní rodinu. Co očekávám od pobytu v Adeli ? 

-        přála bych si, aby se zmírnila má spasticita a třes, abych získala větší jistotu v pohybu, ráda bych absolvovala  pobyt v hyperbarické komoře . Moc se mi líbí intenzivní rehabilitační plán. Prostě bych chtěla udělat všechno pro to, abych byla soběstačnější  a samostatnější , a to za podpory výborných terapeutů.

Vím, že všechno stojí peníze a bohužel jich nemám tolik, abych si mohla celý pobyt v Adeli dovolit.

Tímto prosím o finanční příspěvek a děkuji všem, kteří  mi tak pomohou zlepšit můj zdravotní stav. Velmi si Vaší pomoci vážím…“

 

Lucka na nás zapůsobila zejména svými aktivitami, kterými se snaží pomáhat ostatním, a do kasičky na cestu do centra jsme jí přispěli částkou 15.000,- Kč.

 

 


  

Kolac pro hospic v Rajhrade

 


 

Jubilejní 10. ročník charitativního tanečního projektu pro děti z dětských domovů - Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou -  jsme podpořili částkou 10.000,- Kč a na velkém pražském finále se děti zdarma prolévaly horkou čokoládou z našeho nápojového automatu. Tuto akci zaštiťuje Nadační fond Hanky Kynychové a děti se na velké finále připravují s Hančiným týmem v průběhu celého roku. Cílem je rozvíjet v dětech jejich pohybový a pěvecký talent a současně je vést k aktivnímu trávení volného času. Do projektu je nyní zapojeno přibližně 30 dětských domovů z celé ČR. 

Hejbejte se a zpivejte s Hankou Kynychovou Hejbejte se a zpivejte s Hankou Kynychovou Hejbejte se a zpivejte s Hankou Kynychovou Hejbejte se a zpivejte s Hankou Kynychovou

 


 

 Koncem listopadu jsme věnovali sladkosti do balíčků pro děti s Downovým syndromem. Vánoční setkání organizoval brněnský spolek Úsměvy - spolek pro pomoc lidem s Downovým syndromem a jejich rodinám.  

 

 


 

 

Tříletý Nicolas z Karlových Varů přišel na svět po komplikovaném porodu a navíc s krvácením do mozku. Už jako novorozenec prodělal první operaci a diagnóza je dětská mozková obrna a další závažná onemocnění včetně ochrnutí pravé poloviny těla. Maminčino velké přání je, aby Nicolas jednou chodil a byl v životě šťastný. V jejím snažení jsme ji podpořili částkou 15.990,- Kč na nákup speciálního kočárku pro Nicolase a držíme palce při únorové operaci achilovky.

 


 

Brněnský klub KOCIÁNKA letos hostil významnou událost – XXIII. Slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců, trenérů a osobností České federace Spastic Handicap za rok 2016. SH je organizace založená v roce 1992 a věnuje se rekreačnímu, ale především vrcholovému sportu osob s centrální poruchou hybnosti = spastiků. Sdružuje přibližně 4900 členů rozdělených v 11 tělovýchovných jednotách. Na zajištění všeho potřebného na slavností večer, dárky pro vítěze a občerstvení jsme věnovali částku 5.000,- Kč.


 


 

Ročně se v České republice popálí 40.000 dětí. Většinou jde o lehčí zranění, které nevyžaduje hospitalizaci, a které se zhojí bez trvalých následků. U 800 dětí ročně ale toto zranění končí vážnými trvalými následky v podobě jizev, případně funkčním omezením (např. rukou). Organizace Popálky o. p. s. pomáhá dětem po popáleninovém úrazu a v rámci svých preventivních aktivit usiluje o snížení četnosti a závažnosti takového zranění. Na nový projekt Popálek s názvem „Preventivní stan“, jsme přispěli částkou 15.000,- Kč.

Pomohli jste vytvořit ojedinělý projekt:

 

PopalkyVážení zaměstnanci společnosti Delikomat,

za neziskovou organizaci Popálky o. p. s. bych vám chtěla srdečně poděkovat za finanční dary, které jste nám poskytli.

Díky vaší finanční pomoci jsme se mohli v letošním roce pustit do ojedinělého preventivního projektu „Preventivní stan“, který by měl interaktivní formou informovat o úrazu popálením.  Na stanu budou umístěny interaktivní prvky, které zobrazí 5 zdrojů popálení a návštěvníci si tak budou moci uvědomit např. jak vidí kuchyň malé dítě či z jaké vzdálenosti je možné, aby byl člověk popálen od elektrického oblouku.

Návštěvníci stanu se také dovědí, jak mají správně poskytnout první pomoc při drobných popáleninách i úrazu popálením většího rozsahu nebo si mohou na modelu popálené kůže prohlédnout, v jakých vrstvách je kůže porušena u jednotlivých stupňů.

Na začátku roku 2017 budeme intenzivně pracovat na dotažení tohoto projektu, abychom co nejdříve s ním mohli za vámi dorazit a ukázat vám, k čemu vaše peníze pomohli. 

Velmi si vážíme vaší pomoci. 

Děkujeme a přejeme vám krásné Vánoce.

Jana Lacinová

ředitelka organizace