RADOST 2013

Konec nebo začátek nového roku je vždy čas k bilancování a proto bychom vás rádi informovali o našem společném pomáhání v rámci projektu RADOST PRO RADOST v roce 2013. 

baby02_800_03

loutky1_640_01

p6102678_1536
dobr_andl_logo__kopie_958_01

115_800x533_800

boskovice_2013_28_800_01Pravidelné informace přinášíme v našem časopisu SVĚT DELIKOMATU i zde na oficiálních stránkách www.delikomat.cz v sekci POMÁHÁME. Dočíst jste se tak mohli například o podpoře zdravých, nemocných, malých nebo i těch dříve narozených. Také spolupracujeme s několika občanskými sdruženími nebo organizacemi, které rovněž pomáhají.

 

Mezi naše pravidelné počiny patří zejména podpora pěti afrických dětí při studiu prostřednictvím organizace Humanitas Afrika a od roku 2012 také podpora systému Dobrý Anděl. Jako jeden z Dobrých Andělů posíláme každý měsíc částku 3.000,- Kč a navíc jsme v loňském roce přispěli jednorázovým darem 50.000,- Kč. Také jste v našich nápojových automatech mohli v říjnu vidět speciální žluté kelímky, které byly vyrobeny a distribuovány v celé ČR právě na podporu Dobrého Anděla.

 

Z dalších organizací, kterým pomáháme, pak můžeme zmínit například Diecézní charitu, občanské sdružení Trend OlomoucRatolest BrnoNová Rodina Brno, STATIM, což je sdružení, které zřizuje a provozuje schránky pro odložené děti – Babyboxy nebo speciální školy Ibsenova Brno a Boskovice, kam každý rok jezdí DELI Ježíšek. Také podporujeme projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC, který je zaměřen na práci s dětmi z dětských domovů, diagnostických ústavů nebo na jinak zdravotně či sociálně znevýhodněné děti. Do tohoto projektu patří každodenní setkávání dětí a dospěláků nebo například velká Plavecká show

 

Pomáháme také přímo rodinám s nemocnými dětmi. V loňském roce nejčastěji putovaly finanční příspěvky na  léčbu dětí s dětskou mozkovou obrnou ve specializovaném centru Adeli ve slovenských Piešťanech. Na stejný účel jsme věnovali celý výtěžek (a něco navíc) z naší charitativní tomboly na vánočním DELI večírku. V roce 2013 jsme se například podíleli také na biologické léčbě Aničky Jurenové na koupi speciální židličky pro kluky Koláčkovy, naslouchátka pro Míšu Lovětínskou nebo motomedu pro Karin Bučkovou.


Za našeho přispění vznikla také kavárna Slunečnice (spadající pod Oblastní charitu Rajhrad), která se nachází v areálu hospice v Rajhradě u Brna a pracovní uplatnění zde nalezli lidé s různými typy zdravotního znevýhodnění. Další stavbou je například také zahrada u Domu pokojného stáří v Brně, kde mohou odpočívat a relaxovat klienti občanského sdružení Naděje.

 

Vypisovat vše podrobně, by zabralo mnoho a mnoho dalších řádků. S hrdostí však můžeme sdělit, že

 

v roce 2013 přispěl DELIKOMAT, JEHO ZAMĚSTNANCI

A PARTNEŘI různým subjektům nebo jednostlivcům

finanční pomocí ve výši cca 1.300.000,- Kč

a současně jsme věnovali kávu, čaj, sladkosti

a jiné dobroty ve výši cca 100.000 Kč.

 

 

Nefinanční pomoc byla většinou směřována dětem, seniorům nebo nemocným na různé besídky, plesy, festivaly, turnaje, výlety, sportovní akce, atd….

 

Společně jsme tak v roce 2013 věnovali

na dobré skutky

částku 1.400.000,- Kč 

 

A ZA TO VÁM VŠEM, KTEŘÍ POMÁHÁTE S NÁMI,

PATŘÍ SRDEČNÉ DÍKY!