RADOST 2014

Konec nebo začátek nového roku je vždy čas k bilancování a proto bychom vás rádi informovali o našem společném pomáhání v rámci projektu RADOST PRO RADOST v roce 2014. Pravidelné informace přinášíme v našem časopisu i zde na našem webu v sekci POMÁHÁME. Dočíst jste se tak mohli například o podpoře zdravých, nemocných, malých nebo i těch dříve narozených. Také spolupracujeme s několika občanskými sdruženími nebo organizacemi, které také pomáhají.

Mezi naše pravidelné počiny patří zejména podpora pěti afrických dětí při studiu prostřednictvím organizace HUMANITAS AFRIKA a od roku 2012 také podpora systému DOBRÝ ANDĚL. Jako jeden z Dobrých Andělů přispíváme pravidelnou měsíční částkou a již podruhé jsme věnovali plochu na našem kelímku k propagaci DA. Z dalších organizací, kterým pravidelně pomáháme, pak můžeme zmínit například Diecézní charitu, občanské sdružení Trend OlomoucPěstounské rodiny, Nová Rodina Brno, NADĚJE, ADRA, Rytmus Benešov, STATIM, které zřizuje a provozuje schránky pro odložené děti – Babyboxy nebo speciální školy Ibsenova BrnoBoskovice a dětský domov v Jemnici, kam každý rok jezdí DELI Ježíšek.

Pomáháme také přímo rodinám s nemocnými dětmi. Mezi nejčastější patří i nadále finanční přispění na léčbu dětí s dětskou mozkovou obrnou ve specializovaném centru ADELI ve slovenských Piešťanech. S naší spoluúčastí se sem opět vypravili Jakub Janouš, Pavlík Spišák, Patrik Popelka, Adélka Kusá i Míša Kruželová. Doposud jsme na léčbu v ADELI od roku 2010 věnovali částku 465.000,- Kč.

V roce 2014 jsme se finančně podíleli například také na operaci trojčat Koláčkových, na podpoře reprezentanta ČR v monoski Oldy Jelínka, na nákupu invalidního vozíku pro Daniela Grusse, na festivalech Tanec a handicap a Plavání a handicap, na podpoře neslyšících mladých lyžařů CZECH DEAF TEAMKrizového centra pro matky s dětmi v Kostelci nebo na podpoře canisterapie a hydroterapie pro handicapované děti z brněnské Ibsenky… 

Své jméno jsme také spojili s akcemi Srdíčkové dny v Praze, Pečení pro Adeli v Praze, Brně a v Ostravě, Rolničkové dny pro Centrum denních služeb v Táboře, Brno a Jižní Morava bez hranic, Eko den ve Slavkově u Brna, Jihlavský půlmaraton, Plavecká show pro děti z dětských domovů JMK nebo uspořádali vlastní sbírku spacáků, dek a oblečení pro brněnská krizová centra pro lidi bez domova

Vrcholem celoročního snažení pak je charitativní tombola na vánočním DELI večírku. Letos jsme opět posunuli laťku a vybrali rekordních 156.500,- Kč! Rovných 90.000,- bylo věnováno obecně prospěšné společnosti NA POČÁTKU, která již 20 let usiluje o ochranu lidského života. Podporuje těhotné ženy, které by si přály své děťátko donosit, porodit a vychovávat. Jsou však různými okolnostmi nuceny k umělému potratu. NA POČÁTKU pomáhá také ženám s dětmi ohroženým domácím násilím. Druhá část 66.500,- udělala radost RODINĚ HYPŠOVÝM. Ta střádá finance na speciální a velmi nákladnou léčbu pro svá dvojčata Vítka a Františka, kteří od narození trpí silnou formou dětské mozkové obrny.

Vypisovat vše podrobně, by zabralo mnoho a mnoho dalších řádků. S hrdostí však můžeme sdělit, že

 

v roce 2014 přispěl DELIKOMAT, JEHO ZAMĚSTNANCI A PARTNEŘI různým subjektům nebo jednotlivcům finanční pomocí ve výši více jak 2.530.000,- Kč a současně jsme věnovali kávu, čaj, sladkosti a jiné dobroty ve výši více jak 100.000,- Kč.


Nefinanční pomoc byla většinou směřována dětem, seniorům nebo nemocným na různé besídky, plesy, festivaly, turnaje, výlety, sportovní akce, atd….

 

Společně jsme tak v roce 2014 věnovali na dobré skutky částku více jak

2.630.000,- Kč

 

A ZA TO VÁM VŠEM, KTEŘÍ POMÁHÁTE S NÁMI, PATŘÍ SRDEČNÉ DÍKY!