RADOST 2015

Ohlásil se nový rok 2016 a to znamená, že bychom rádi bilancovali i naše loňské celoroční snažení v rámci charitativního projektu RADOST PRO RADOST

Nic radikálního se v našem úsilí nezměnilo a i nadále s radostí spolupracujeme a podporujeme mnoho subjektů, jednotlivců a rodin, se kterými osud nepříznivě zamával. Pozitivní změnou je “pouze“ skutečnost, že jsme v tom loňském roce rozdali potřebným vyšší částku, než v roce předchozím… ;)

 

Mezi první významný milník Radosti 2015 patřila naše letní narozeninová oslava dvacátých narozenin Delikomatu. Na párty nechyběla tombola o zajímavé ceny. Zakoupením slosovatelného lístku, tak každý podpořil osoby trpící vzácným a zcela nevyléčitelným onemocněním kůže, známým jako nemoc motýlích křídel. Vybraná částka byla věnována nadaci DEBRA ČR a použita na nákup konkrétních pomůcek a speciálního obvazového materiálu, který není hrazen zdravotní pojišťovnou. Výtěžek z prodeje tomboly a dar pro postižené nemocí motýlích křídel činil 241.745,- Kč. Díky velkorysému daru od naší rakouské mateřské společnosti Café+Co, narozeninové aukci a dalším doprovodným aktivitám přibylo na účet projektu RADOST PRO RADOST dalších 335.728,- Kč. Celkový výtěžek všech aktivit na naší narozeninové párty a příspěvek na dobročinné účely tak činil 577.473,- Kč


To ale samozřejmě nebyl jediný dobrý skutek, který jsme v roce 2015 uskutečnili. Opět jsme podpořili při studiu „našich“ pět malých žáčků v Africe (prostřednictvím organizace Humanitas Afrika). A již třetím rokem jsme Dobrými anděli a přispíváme rodinám, které se vlivem nemoci dostaly do finanční tísně. Projekt Dobrý anděl pomáháme propagovat vždy i na podzim, kdy můžete v nápojových automatech narazit na speciální edici kelímků s andělským motivem.

 

V průběhu celého roku jsme tradičně podporovali například děti s dětskou mozkovou obrnou a přispívali na jejich nákladnou rehabilitaci; přispěli jsme i dalším jednotlivcům na nákup léků, zdravotní a kompenzačních pomůcek pro malé i velké, hmotná pomoc putovala od nás na Ukrajinu (prostřednictvím Armády spásy ČR) nebo jsme mezi sebou uspořádali sbírky teplého oblečení pro lidi bez domova a také potravinovou sbírku pro maminky s dětmi v nouzi. Podpořili jsme sportovní projekty pro děti z dětských domovů nebo hry handicapovaných talentů. Letos jsme se také aktivně zapojili do velkého integračního projektu na podporu lidí, kteří se s handicapem teprve učí žít, a startovali jsme v extrémním závodě OPEL HANDY CYKLO MARATON (viz. samostatný článek ZDE). Na různé plesy, besídky, sportovní i nesportovní projekty jsme věnovali ze svých skladových zásob zboží v celkové hodnotě přes 320.000,- Kč

 

Vyvrcholením našeho pomáhání pak byla tradiční dobročinná tombola na vánočním večírku pro zaměstnance. Zejména díky našim štědrým partnerům, skrývala tombola nepřeberné množství hmotných cen, dárkových tašek a delikates. Mezi TOP cenami se tak objevily například LCD televize, domácí kávovary, notebook nebo kolo. Obrovskou radost nám pak způsobila výsledná suma, kterou jsme za prodané losy získali. Ta byla letos opět rekordní a vybralo se 193.100,- Kč! Musíme se skromně pochlubit, že losy kupovali pouze zaměstnanci Delikomatu! A na to jsme náležitě pyšní!

 

Celá suma poputuje do Domu léčby bolesti s hospicem sv. Josefa v Rajhradě u Brna, který spadá pod Diecézní charitu ČR. Finance pomohou zbudovat tzv. relaxační koutek a umožní pacientům a jejich příbuzným důstojné prožití posledních společných chvil. Část výtěžku bude použita na nákup mobilních dýchacích přístrojů (oxygenátorů) pro klienty hospice.

 

 

 

Sladkou tečkou na konci roku pak byl tradiční Ježíšek. Děti ze speciální školy Ibsenova Brno, ze Základní a praktické školy s dětským domovem Boskovice a z dětského domova v Jemnici píší každý rok svá tajná přání Ježíškovi. Tento tajný seznam je následně distribuován mezi naše zaměstnance a každý má tak možnost, vybrat si své dítě nebo děti a těm dárek na vlastní náklady zakoupit… Nutno podotknout, že všechna přání jsou vždy vyplněna a o dětské radosti nad dárky psát nemusíme….

 

Tolik k charitativním aktivitám společnosti DELIKOMAT a jejich zaměstnanců… A jaká je tedy celková suma?

 

V roce 2015 jsme společně věnovali na dobré skutky cca

 

2.930.000,- Kč

 

VÁM VŠEM, KTEŘÍ POMÁHÁTE S NÁMI, PATŘÍ SRDEČNÉ DÍKY!