Zprávy od Anděla

Brzy tomu bude rok, co se naše společnost stala DOBRÝM ANDĚLEM. Naše andělská rodina nyní čítá 8 členů - Vojtíška, dva Kubíky, Zdendu a Matyáška, které nově doplnily tři slečny - Adélka, Věrka a Inka. O osudech andílků se dočtete na následujících řádcích…

CO JE PROJEKT DOBRÝ ANDĚL


DOBRÝ ANDĚLCílem projektu DOBRÝ ANDĚL je, aby rodiny nemocných dostávaly pravidelnou měsíční finanční pomoc ve výši několika tisíc korun. Tímto způsobem je Dobrým andělům umožněno navýšit měsíční příjem rodin s dětmi, které přivedla těžká nemoc do finanční tísně.

 

DOBRÝ ANDĚL

Přesně 11. září 2012 se naše společnost stala tzv. DOBRÝM ANDĚLEM a od tohoto data pravidelně pomáháme rodinám, které se nacházejí ve finanční tísni. Jedná se o rodiny, kde otec, matka nebo dítě jsou onkologicky nemocní.

 

Příspěvky Dobrých andělů jsou přerozděleny každý měsíc do posledního haléře a chod nadačního fondu Dobrý Anděl je financován ze soukromých peněz zakladatelů. Příjemci finanční pomoci jsou vyhledáváni společně s onkology a sociálními sestrami přímo v nemocnicích.

 

Dobrý Anděl je také unikátní v tom, že každý Dobrý Anděl vidí, komu pomáhá, a proto můžeme pravidelně informovat o osudech a průběhu léčby rodin, které podporujeme.

 


ADÉLKA


Pan Jozef žije spolu s manželkou a dvěma dcerami - Adélkou (4) a Nikolou (11) v obci Kořenov u Jablonce nad Nisou. V červnu 2012 diagnostikovali lékaři Adélce akutní leukémii, se kterou se v současné době léčí ve fakultní nemocnici v Motole.

 

Získané finanční prostředky by rodina ráda využila na úhradu nákladů spojených s léčbou. Pan Jozef na adresu Dobrého Anděla napsal:  "Nevím, jestli se slovy dá něco takového vyjádřit, ale přesto moc moc děkujeme za pomoc, bez které bychom to nezvládli." 

 

VĚRKA

Paní Věra žije s druhem a šesti dětmi - Petrem (18), Věrou (17), Terezou (15), Honzou (11) a dvojčaty Alexejem a Sandrou (4) v Poděbradech. V listopadu roku 2011 diagnostikovali lékaři sedmnáctileté Věře, která studuje střední odborné učiliště společného stravování, nádor v hrudní stěně. V současné době se léčí ve Fakultní nemocnici v Praze-Motole.

 

Získané finanční prostředky by rodina ráda využila na úhradu léků a dalších nákladů spojených s léčbou a dopravou do nemocnice.

 

Paní Věra Anděli jménem celé rodiny napsala: "Chtěla bych Dobrým andělům z celého srdce poděkovat za mé nejdražší nemocné dítě. Je to neuvěřitelný pocit, který potěší, chtěla bych Vám vyjádřit velké poděkování i za pochopení a pomoc s finančním příspěvkem pro mou dceru. Nemohu popsat pocity a poděkování, poněvadž tomu nemohu uvěřit."

 

DOBRÝ ANDĚL

V září loňského roku musela Věrka předčasně ukončit akutní léčbu v nemocnici - poškodily se jí ledviny, které naštěstí byly zachráněny, a nemohla kvůli těmto komplikacím dokončit poslední čtyři chemoterapie. Je ale nyní doma, k radosti celé početné rodiny, což jí pomáhá i psychicky. Do nemocnice dojíždí na pravidelné kontroly a dle slov maminky se jí daří velmi dobře, její stav se zlepšuje a čím dál lépe i chodí. Její maminka mimo jiné napsala: "Dobří andílci, nesmírně Vám děkuji tak, že se to nedá vyjádřit ani popsat na papír, jak dokážete pochopit i pomoci, co se týče mé dcery, ale i ostatních dětí, kterých je bohužel více takových. S pozdravem a velikým poděkováním, že Vás máme."

 

V březnu 2013 se Věrce bohužel onemocnění vrátilo a tak znovu podstupuje léčbu v pražském Motole. Maminka za ní obden jezdí do nemocnice a tak většina příspěvků od Vás, Dobrých andělů, pokrývá výdaje právě na cestovné a dále na stravu a léky pro Věrku. Maminka Věrky napsala: "Za sebe jsem chtěla hlavně poděkovat z celého srdce těm Dobrým a chápajícím Andělům. Nemoc se nám vrátila, jsem zdrcená, ale zároveň to jen tak nevzdáváme. Velice Vám děkuji." 

 

INKA

Inka je mladá dáma, která již od dětství bojuje s vrozeným autoimunitním onemocněním. V důsledku svého onemocnění se pohybuje na vozíčku, přes všechny útrapy se ale rozhodla studovat vysokou školu a od září nastoupila do prvního ročníku právnické fakulty na UK v Praze.

 

Získané finanční prostředky by Inka použila na úhradu nákladů na ubytování její maminky jako asistentky, bez jejíž pomoci se neobejde, a na své vzdělávání.

 

Inka Vám, Dobrým andělům vzkazuje: "Děkuji za finance, které mi umožní splnit můj sen v podobě studia práv na Karlově univerzitě. Jsem ráda, že Dobří andělé existují a já i díky nim budu jednou nápomocna potřebným."

 

DOBRÝ ANDĚLV únoru 2013 Inka napsala: "Dobrý den, je to už půl roku co studuji na PRF UK a nadace DOBRÝ ANDĚL mi velmi pomáhá. Proto bych vás velmi ráda informovala, že nyní jsem úspěšně ukončila zimní semestr. Mám splněné veškeré své studijní povinnosti a ani jednu zkoušku jsem nemusela dělat natřikrát. Zkouškové je sice velmi náročné, ale škola mě velmi baví. Nyní jsme doma a v příštím týdnu nastoupím do letního semestru. Za vše Vám moc děkuji Inka Dvořáková" 

 

 

 

NOVINKY OD ANDĚLA

POČET DOBRÝCH ANDĚLŮ ATAKUJE HRANICI 20.000!

Ve středu 31. 7. 2013 dosáhl počet dobrých lidí, kteří se rozhodli pomáhat rodinám s dětmi, které se vlivem vážného onemocnění dostaly do finanční tísně počtu 18 849!


Na příliv nových dárců má vliv rozsáhlá komunikační kampaň, kterou pro DOBRÉHO ANDĚLA přichystala TV Nova. Během jediného týdne se registrovalo přes 2 000 Dobrých andělů!


DOBRÝ ANDĚL již vybral a mezi potřebné rodiny rozdělil 29 815 348,31 Kč*. Červnové statistiky navíc praví, že v tomto měsíci pomohl DOBRÝ ANDĚL 673 rodinám a každá rodina dostala za tento měsíc částku 6.070 Kč. 

*(stav k 31. 7. 2013)

 

Díky nárůstu dárců a vybrané finanční částce budeme moc společně pomáhat i dalším rodinám s dětmi, kde některý z jejích členů onemocněl rakovinou, nebo dítě trpí jiným – závažným a dlouhodobým onemocněním a rodina se dostala do finanční tísně.

 

DOBŘÍ ANDĚLÉ BUDOU POMÁHAT I V PŘÍPADĚ JINÝCH VÁŽNÝCH ONEMOCNĚNÍ

Nadační fond DOBRÝ ANDĚL se dostal do stádia rozhodování o rozšíření pomoci mezi další rodiny s dětmi, kde se dítě potýká se závažným, dlouhodobým a život ohrožujícím onemocněním. Dne 3. 4. 2013 bylo v souvislosti s tím spuštěno hlasování mezi dárci. Výzvu k hlasování obdrželo na 7000 Dobrých andělů. Hlasování bylo ukončeno 10. 4. 2013. Celkem bylo přijato 3.773 hlasů – z nichž 3.528 bylo platných. Pouze 39 hlasujících bylo proti rozšíření a 99% hlasujících Dobrých andělů svým ANO rozhodlo, že budeme společně pomáhat i dalším rodinám, které se vlivem vážného onemocnění dostaly do finanční tísně.

   

 

 

Starší zprávy: DELIKOMAT DOBRÝM ANDĚLEM

Chcete se dozvědět více a stát se také DOBRÝM ANDĚLEM? Navštivte oficiální stránky nadace, kde se dozvíte více.

WWW.DOBRYANDEL.CZ