Bikini café. Laciná nahota nebo smysluplný koncept?

V kavárenství je tolik trendů, že je není jednoduché sledovat. Nejdeme kavárny, kde mají designový nábytek, v některých si můžete lehnout do vany nebo sednout do sedaček z kina. A nyní i koukat na polonahou obsluhu.

Různé módní trendy se projevují i v oblékání baristů a baristek. V některých provozovnách vám voňavou kávu donese obsluha ve stejnokroji, v jiných vám cappuccino servírují v tematických kostýmech a jinde v bikinách. Díky veliké konkurenci provozovatelé vymýšlejí způsoby, jak zaujmout a nalákat klientelu. Není proto divu, že vznikla spousta podniků, ve kterých vám vaše vytoužené espresso donesou spoře oděné servírky a polonazí číšníci. 

shutterstock_541181299_754Tyto provozovny lákají milovníky dobré kávy, stejně tak i obdivovatele ženských vnadů. Jsou to totiž právě ženy, kdo zde nejčastěji pracuje polonahý. Provozovatelka jednoho z těchto podniků říká, že mezi její stále zákazníky patří hlavně ženatí muži. Je ovšem otázkou, jestli si sem chodí vychutnat kávu, nebo se spíš pokochat pohledem na atraktivní obsluhu. Zákazníci ovšem vědí, že jsou v kavárně a ne v nočním podniku a podle toho se prý většinou i chovají. 

Samozřejmě, občas se najde návštěvník, který se snaží ženy osahávat. Zpravidla je ihned z kavárny vyveden. Přestože se to nestává často, v těchto kavárnách jsou na tyto eventuality připraveni. Podniky, kde kávu nosí spoře oděná obsluha, mají vedle svých zastánců i odpůrce. V některých amerických městech dokonce platí zákaz kaváren, kde je obsluha nedostatečně oblečená, dokonce mají předpisy na to, jak velkou část těla musí oděv v kavárně zakrývat. 

Před první návštěvou takové kavárny je také dobré si ověřit, zda se skutečně o kavárnu jedná. Pár podobných podniků s polonahou obsluhou mělo problémy se zákonem kvůli nelegální prostituci.

Pokud zavítáte do kavárny tohoto typu, bude to jistě netradiční zážitek. Asi to nebude šálek kávy pro každého, ale jsou lidé, kteří tyto podniky vyhledávají. Spoře oděná obsluha neovlivní kvalitu kávy a i zde můžete narazit na neobyčejný chuťový zážitek, který si díky vám lahodné kávě dopřejete.