Co je to neprůstřelná káva?

Slyšeli jste o kávě, která vás nakopne a zároveň zasytí tak, že nebudete mít chuť ani na snídani? Neprůstřelná káva je tu přesně od toho, aby nás nabila a nasytila zároveň. Spousta lidí jí nahrazuje snídani.

Využívá se také při dietách, říká se o ní totiž, že velmi napomáhá při hubnutí. Mezi zázračné účinky, které způsobuje, údajně patří zvýšená výkonnost díky nárůstu pozornosti a schopnosti se soustředit. „Neprůstřelná káva“ je překladem z anglického originálu značky Bulletproof. Někdy se jí také říká káva s máslem. Tento speciální recept na kávu je velmi oblíbený, ale není pro každého. Obzvláště kvůli svému složení.

shutterstock_409788001_540Na přípravu budeme potřebovat namletou kávu, vodu, MCT olej nebo kokosový olej a máslo nebo ghee, pokud možno od krav krmených na pastvinách. Ze všeho nejdříve nameleme kávu. Přibližně 2,5 čajové lžičky kávy dáme buď do automatu na překapávanou kávu, nebo do frenchpressu.

Dále potřebujeme 250 ml vody, a kávu uvaříme klasicky jak jsme zvyklí. Vše necháme pár minut odstát a poté přelijeme do nádoby, ve které můžeme mixovat. Přidáme jednu až dvě polévkové lžíce másla nebo ghee a jednu polévkovou lžíci MCT oleje nebo kokosového oleje. Vše dohromady promixujeme. Na nápoji by se měla utvořit pěna. Podle chuti můžete přidat i trochu skořice či kakaa.

Tento nápoj vám může pomoci zhubnout, ale rozhodně by jím nemělo být nahrazováno více jídel denně. Obsahuje velké množství tuků, které mohou potlačit pocity hladu. Je obrovským zdrojem energie, takže se po něm můžete cítit jako znovuzrození. Je v něm ale málo esenciálních živin, které tělo potřebuje.

Další problém může představovat vysoké množství nasycených tuků, které našemu tělu nemusí dělat dobře. Někteří kritici tvrdí, že pití neprůstřelné kávy zvyšuje cholesterol v organismu. I tento aspekt je při konzumaci tohoto kávového nápoje potřeba vzít v potaz.

Každý, kdo chce začít pravidelně pít „neprůstřelnou kávu“, by měl zvážit i rizika, která jsou s ní spojena. Ovšem požitek z tohoto nápoje vám nikdo nevezme, ani energii, kterou vás určitě nabije.