Co jsou to manga kavárny?

Kavárna, kde neplatíte za kávu, ale za čas, který v ní strávíte. Zní to nereálně? V tom případě vítejte v Manga kavárnách. Název v tomto případě není odvozen od exotického ovoce, ale od nezaměnitelných japonských komiksů.

Typické japonské manga kavárny, nazývané též Manga Kissa, jsou velmi populární. Je to vlastně kombinace kavárny, knihovny a hotelu. Fungují jako internetové kavárny, kde často bývají k dispozici herní konzole a multimediální zábava. Půjčit si zde můžete manga knihy, často i velmi drahé. Těchto knih bývají k dispozici celé sbírky a je z čeho vybírat.

shutterstock_568913815_960Tyto speciální kavárny vznikly v sedmdesátých letech dvacátého století a manga jste si zde mohli půjčit při čekání na šálek kávy. Velký boom pak zažily po roce 1997, kdy rapidně vzrostla jejich obliba, sortiment manga knih se značně rozšířil a s ním i ostatní nabízené služby.

Tato zařízení jsou výborně zařízena, můžete zde najít masážní křesla, sprchy, pohodlné gauče, na kterých se můžete i vyspat. To bývá často využíváno cestujícími, kteří nemají na drahé ubytování v hotelu. Ve většině případů neexistuje časové omezení pobytu v těchto kavárnách, takže se čas od času stane, že se toho někdo snaží zneužít a po několikadenním pobytu chce odejít bez zaplacení.

V ceně často bývají nápoje jako čaj a káva, ale i menší občerstvení. Přesto je vždy dobré si zjistit, co vše je v ceně obsaženo.

Tyto kavárny bývají otevřeny nonstop, takže i když jdete unavení večer z klubu, můžete si zde odpočinout a nabrat síly u dobré kávy a pěkných příběhů. Na výběr máte většinou boxy, pohodlná křesla, stoly s počítači, ale i samostatné pokoje. Každý si zde určitě najde koutek, kde si bude moci užít jakýkoliv kávový nápoj a manga obrázky.

Na tyto manga kavárny nenarazíme jen v Japonsku, jednu můžeme najít například i v Paříži. V tomto zamilovaném městě si tedy můžeme užít jak tradiční evropskou romantiku, tak i tu exotičtější, japonskou.

Pokud tedy plánujete navštívit Japonsko, určitě nevynechejte tyto specifické podniky, kde si budete moci odpočinout obklopeni kouzlem japonské manga kultury.