Co nabízejí dětské kavárny?

Každý rodič je rád, když se svými potomky může strávit čas a vyrazit třeba do kavárny. Ještě lepší, když mohou jít do kavárny, kde děti nejsou na obtíž, ale kde jsou vítány. Dnes už na tom naštěstí není nic zvláštního, když je v kavárně jídelní židlička pro děti, dětský koutek nebo i přebalovací pult.  

Dětskou kavárnu nalezneme skoro v každém větším městě. Co nás v takovém podniku čeká? Můžeme se většinou těšit na veškeré potřebné zázemí nejen pro děti, ale i pro rodiče. Přebalovací pult, pro větší ratolesti dětská toaleta, místo pro odstavení kočárku, všemožné hračky, většinou nechybí ani nějaké rozvíjející a vzdělávací hry. Můžeme zde najít všemožné hrající a pro dospělé často neidentifikovatelné hračky, ale děti už ví, co s jakou hračkou dělat. Nebo se to rychle naučí.

shutterstock_181543841_450Samozřejmostí je dětské jídlo, nápoje, prostě všechno možné s nízkým obsahem cukru a nesmažené pochoutky s minimem soli. Často jsou součástí jídelníčku i ovocné saláty nebo kaše. Záleží na kavárně, na jak zdravě smýšlející rodiče cílí.

Rodiče se mohou těšit na dobrou kávu, s kofeinem i bez kofeinu. K tomu si většinou mohou pochutnat na lahodných zákuscích, klasikou už dnes bývají i panini či sendviče. Nadstandardní jsou nabídky jídel z teplého menu, jak pro rodiče, tak i pro děti. Kdo by si ke kávě dal něco silnějšího, většinou má štěstí. Víno či pivo jsou již skoro samozřejmostí.

Jediné, co může milovníky klidného posezení rušit, je zatoulané dítě, nebo to, které si pro něco jde k rodičům. Většinou totiž mívají velký „výběh“, často dokonce samostatnou místnost, do které se kávu usrkávající rodiče mohou dívat přes velká prosklená okna. Když děti nemají vyhrazenou místnost, tak alespoň jasně vyčleněné prostory. Plochy na hraní jsou dost velké, takže si na své přijde jistě každá dětská duše. A díky nabídce káv odcházejí z dětských kaváren odpočatí a zregenerovaní i rodiče. V kombinaci s příjemně unaveným dítětem je to ideálně strávený čas.