Coffee Maják

Nově otevřená kavárna Coffee Maják v Bohumíně nabízí netradiční prostředí k posezení u kávy či čaje. Nenachází se totiž v majáku, jak by se z názvu mohlo zdát, ale ve vodojemu. Tedy lépe řečeno, v prostorách bývalého vodojemu. Dnes se ve zrekonstruované vodárenské věži, kterou provozuje městská společnost, nachází hotel, vyhlídka a kavárna.  

Tyto prostory poskytují originální atmosféru s výhledem do širokého okolí. A protože se Bohumín nachází v rovině, dohlédnete skutečně daleko. Za příznivého počasí se můžete pokochat i pohledem na Beskydy. Kvůli vyhlídce a kavárně byly ve dvou nejvyšších patrech v původní železobetonové skořepině vyřezány okenní otvory, díky čemuž si můžeme pořádně vychutnat prostor pod námi.

shutterstock_99664388_448Na recepci penzionu vám zapůjčí klíče k vyhlídce a spoustu informací a turistických a reklamních materiálů. Recepce je totiž zároveň menším informačním centrem města Bohumína.

Kavárna samotná je úplně nová, otevřená v roce 2018. Nachází se v nejvyšším patře, o patro níž si můžete projít vyhlídku s fotografiemi Bohumína. Celý objekt je bezbariérový, takže si s přístupem nemusí nikdo lámat hlavu.

V Coffee Maják můžete ochutnat mnoho druhů káv a čajů.  Čepují zde i pivo a k jídlu si můžete dát polévku, pizzu nebo některý z výborných dortů. Pro hosty penzionu se zde podávají i snídaně.

Kavárna je sice malá, to však zaručuje klidnější rodinnou atmosféru.  Milovníci čajů jistě ocení možnost nechat si připravit čaj na přání. Připraví vám zde nápoj z mixu tří nebo pěti bylinek. V nápojovém lístku nechybí popis účinků každé bylinky, takže i laik si může cíleně vybrat to, co zrovna potřebuje.

Originální a architektonicky zajímavě řešené prostory udělají z návštěvy této kavárny jedinečný zážitek a vy si můžete v klidu vychutnat dobrou kávu na tomto výjimečném místě.