Comedy Café Berlin

Berlín. Město kaváren a klubů láká mladé i staré z celého světa a přitahuje nikdy nekončící, tradiční i alternativní kulturou. Opravdu je z čeho vybírat, což znesnadňuje hledání. Člověk by nejraději byl všude.  

My se dnes podíváme do pulzující a moderní čtvrti, do Neuköllnu. V této mutikulti a tak trochu alternativní čtvrti najdeme kavárnu a scénu Comedy Café Berlin.

shutterstock_529386544_888Tento podnik je označován jako první komediální scéna v Berlíně. Dorozumíte se zde německy i anglicky. Spousta akcí je v angličtině, takže se nemusíte bát, že nebudete rozumět. Můžete zde navštívit stand-up pořady,  improvizace,  ale třeba i netradičně tradičníněmeckou zábavu. I u nás známá série Místo činu, Tatort, je v Německu kultem. Každou neděli běží v televizi premiéra a lidé si ji vychutnávají se sklenicí piva nebo šálkem kávy i v hospodách a jiných zařízeních. V Comedy Café Berlin se promítá Místo činu, ale bez zvuku. Alternativní dialogy probíhají v angličtině a přímo na pódiu.  Je to určitě jedna ze zajímavostí, kterou by si člověk neměl nechat ujít.


Nedílnou a nepostradatelnou součástí je kavárna s barem. Jak majitelé sami říkají, je nepostradatelná, protože díky ní mohou vše provozovat, vydělává jim na největší část provozních nákladů. Proto se nesmíme divit, že jim na kavárně velmi záleží a je v ní vše dotaženo k dokonalosti. Kávu tu nedostanete jen tak ledajakou, ale upravenou zde v Kiezu, tedy ve zdejší čtvrti, v Neuköllnu. Čerstvá kávová zrna sem dovážejí z nejrůznějších zemí světa a v berlínské pražírně je poté s láskou praží.


Takže ať už si objednáte latté nebo cappuccino, určitě neprohloupíte. Základem bude kvalitní, perfektně upražená a jemně namletá káva. Můžete si i vybrat, jestli si kávu dáte s normálním mlékem, nebo sójovým.


A aby toho nebylo málo, pro milovníky piva zde nabízí pivo z berlínského minipivovaru Vagabund Brauerei. Tento pivovar se nachází ve čtvrti Wedding a vychutnat toto speciální pivo, American Pale Ale - americkou verzi anglického piva z amerického chmele, zde můžete v klidném prostředí kavárny. Dále zde nabízejí lahvové pivo z pivovaru Quartiermeister nacházejícího se na hranicích Braniborska a Saska. Je to pivovar, který si zakládá na podpoře místních podnikatelů,  vybírá si zajímavé projekty, které finančně podporuje.


Prostory kavárny a baru jsou vkusně a moderně zařízeny. V tomto příjemném interiéru si skvěle vychutnáte jak kávu, tak občerstvení, ale i kulturní zážitky,  které ozvláštní návštěvu kavárny. Comedy Café Berlin je úžasné místo, které přímo vyzývá k návštěvě a konzumaci většího, než malého množství kávy.