DELIKOMAT v AZ Tower


Den otevřených dveří v AZ TowerVeřejnosti se otevřela nejvyšší budova v České republice  -  AZ Tower v Brně a my byli u toho i s naší DELIcar! Navíc nápojové a prodejní automaty Delikomatu naleznete uvnitř této monstrózní stavby. Můžete si tak zde vychutnat naši skvělou kávu nebo si dát něco dobrého z našeho svačinového automatu Damian Luce X snack 3in1.

  

Dlouho před 14 hodinou se před hlavním vstupem do AZ Tower tvořil „štrůdl“ nedočkavců a všichni tu byli z jediného důvodu. Přesně dvě hodiny po poledni byly otevřeny brány tohoto unikátního mrakodrapu a zájemci měli možnost prohlédnout si nejen její interiér v rámci dne otevřených dveří.

 

   Nejvyšší stavby České republiky:     

  • 111 metrů AZ Tower (Brno)
  • 109 metrů City Tower (Praha)
  • 104 metrů City Empiria (Praha)
  • 96 metrů SHD Komes (Most)
  • 88 metrů Hotel Crowne Plaza Praha  

Největším lákadlem byla bezesporu střešní vyhlídka na samotném vrcholu nejvyšší budovy a pohled na Brno a okolí z výšky 111 metrů. Zájemce neodradilo ani dlouhé čekání ani skutečnost, že poslední dvě patra musejí zdolat po schodech. Následně je čeká ještě čtyřpatrová ocelová konstrukce. Kdo má dobrý zrak, může z AZ Toweru nakouknout až do sousedního Rakouska.

 

Přístupné bylo atrium, připravované kanceláře nebo soukromý apartmán ve 23. patře. Zájem o prohlídku byl opravdu velký a předčil i očekávání organizátorů. Jedinečnou možnost prohlédnout si AZ Tower využilo 13 000 návštěvníků! Obrovský zájem podpořil také fakt, že nejvyšší vyhlídka v budoucnu nebude veřejnosti ani nájemníkům přístupná.

 

Budova nabízí sedmnáct obytných apartmánů, přičemž ten největší se pyšní rozlohou 330 m2, vlastním bazénem a saunou a nachází se ve 28. a 29. patře. V prvním až třetím patře vznikla obchodní pasáž včetně restaurace, fitness centra a autosalonu. V dalších podlažích se nacházejí kanceláře.

  

Glazovaná věž je ekologická


Štíhlý mrakodrap podle návrhu architektů Gustava Křivinky a Aleše Buriana vyrostl v brněnském Jižním centru. Pozornost poutá AZ Tower už z dálky neobvyklou fasádou. Ta je tvořená glazovanými keramickými deskami, které se směrem k nebi proměňují a vytvářejí barevný vzorek na budově.


Stavitelé AZ Tower se chlubí ekologickou šetrností věže. Dům je vybavený řízeným větráním využívajícím rozdíl v teplotě místností podle světových stran. Unikátní je i podpora vytápění a klimatizace za pomoci tepelných čerpadel přivádějících vodu o stálé teplotě z pilotů, na kterých je budova ukotvena. Čtyři sta metrů čtverečních jižní fasády je pokryto solárními panely.

 

Den otevřených dveří v AZ Tower Den otevřených dveří v AZ Tower Den otevřených dveří v AZ Tower

 

Den otevřených dveří v AZ Tower Den otevřených dveří v AZ Tower
Den otevřených dveří v AZ Tower Den otevřených dveří v AZ Tower