Kam na kávu ve Svitavách?

I když jsou Svitavy menší město a nejsou ani známým turistickým cílem, najdete v nich řadu pěkných kaváren. Jak už to bývá, nejvíc pohromadě jich najdeme na náměstí. Náměstí ve Svitavách je opravdu krásné a tak si určitě nenechte ujít možnost, dát si na něm i dobrou kávu. Třeba v kavárně a čajovně Krásná chvíle.

Krásná chvíle se nachází v překrásných prostorách Ottendorferovy knihovny. Tato instituce byla založena na konci 19. století a patřila k největším německým veřejným knihovnám na Moravě. Založil ji svitavský rodák a mecenáš Valentin Oswald Ottendorfer, jehož jméno nese dodnes.

shutterstock_299890619_675Prostory tohoto podniku krásně propojují lásku k čaji či kávě s historií a literaturou. V příjemném prostředí si můžete kávu v klidu vychutnat spolu s napínavou knihou. Kavárna s čajovnou fungují také jako kulturní centrum. Pořádají se zde autorská čtení, výstavy nebo divadelní představení. Kultura zde na vás dýchá z každého koutu. Z široké nabídky výstav, koncertů, přednášek si vybere každý.

Nejen, že si zde můžete pochutnat na výborné kávě a čaji, najdete zde i netradiční sortiment nápojů. Pochutnat si můžete na samurai shotu, nealko čajovém panáku, nebo na nápoji salep. To je tradiční horký nápoj z Blízkého východu, který díky své vysoké energetické hodnotě občas bývá považován za afrodiziakum.

K dispozici je vám i malý salónek, který si můžete zarezervovat na oslavu či jinou slavnostní příležitost. Pokud spěcháte, můžete zaskočit na chvíli do obchůdku, který je součástí kavárny. S sebou si pak odnesete třeba oříšky v čokoládě nebo jiný drobný dárek.

Tuto kavárnu lze jedině doporučit, kromě běžných věcí totiž nabízí pár krásných chvilek oproštěných od stresujícího každodenního shonu a spěchu.