Kde v Ostravě spojit dobrou kávu a kulturu?

V centru Ostravy vznikla v poslední době spousta nejrůznějších kaváren. Jedna je lepší než druhá. Ale dnes se podíváme na jednu starší, lépe řečeno Starou. Najdete ji přímo na Masarykově náměstí, v létě se můžete usadit i na venkovní zahrádce. Ostatní prostory Staré najdete až v patře.

shutterstock_257040244_548
Když vás neodradí pár schodů, uvítá vás prostorná kavárna s nejrůznějšími typy stolů, židlí a gaučů. Záleží jen na vás, jakou kávu si ze stylově vyvedeného lístku vyberete, vynikající je ale třeba místní cappuccino nebo latté. Prostředí je milé a útulné, pokud se ovšem nekoná nějaká kulturní akce, Stará žije i kulturou, nejen kávou.


Stará aréna se nachází v prostorách proslulé Komorní scény a najdete zde divadlo, kavárnu a kulturní centrum v jednom. Pořádají se zde výstavy, přednášky, diskuze, divadelní představení, improvizace, autorská čtení a filmové večery Studio Karel, kde se promítají filmy Karla Reisze. A nejen to, rodný dům tohoto zakladatele britské Nové vlny, se nachází hned ve vedlejším domě. Obě budovy patřily jeho rodině. Na jeho počest se tu teď hrají velmi zdařilá představení inscenace Šampaňský socialista, inspirované jeho životem a dílem.


Ostatně celá historie této budovy je velmi zajímavá, dříve zde působilo proslulé divadlo Waterloo, o které se pro jeho mírně podvratnou činnost zajímala StB. Dnes prostory patří přímým potomkům Karla Reisze, kterým záleží na tom, aby budova sloužila kultuře. Duch Karla Reisze, režiséra, který jako jediný ze své rodiny díky siru Wintonovi přežil druhou světovou válku, tu přetrvává dodnes.


V krásných prostorách se specifickou atmosférou si zde běžně můžete dát kávu nebo si popovídat s divadelními herci z různých divadel, kteří tu zkouší a poté se často zastaví na šálek kávy. Takže pokud si chcete pochutnat na dobré kávě s něčím menším k snědku a obyčejnou návštěvu kavárny toužíte ozvláštnit něčím novým, tak neváhejte, ve Staré si najde každý to svoje.


A nezapomeňte, sem se nechodí na kafíčko, sem se chodí na kafe, jste v samém centru Ostravy!