Kočičí kavárna v Ostravě

Kdo by neměl rád kávu? Hrneček plný voňavého espressa nebo šálek s cappucinem završeným našlehaným kopečkem mléčné pěny. A k tomu předení kočky, které vykouzlí tu pravou pohodovou atmosféru. Ano, slyšíte dobře.  

Pokud máte rádi zvířata, ale nemáte čas se o ně starat, můžete využít možnosti navštívit jednu z mnoha kočičích kaváren, které v poslední době vznikly. My se dnes podíváme podrobněji na jednu takovou v centru Ostravy. Nachází se hned vedle ulice Stodolní, o které asi slyšeli i ti, kteří na ní nikdy nebyli. Tato kavárna se jmenuje Kočcafé a vznikla letošní rok, je tedy zbrusu nová. A je to na ní poznat, vše přímo září novotou.

shutterstock_379730806_426Při vstupu musíme překonat bezpečnostní zábranu, která brání domácím zvířatům stát se v nestřeženém okamžiku obyvateli ulice. Nebojte se ale, není to nic složitého. Hned poté můžete spatřit kočky spící různě po kavárně. Ale pozor, nebudit. Kočky, stejně jako lidé, to nemají rády. A aby si přišli na své i milovníci psů, můžete zde na jednoho takového přítulného pejska narazit. S kočkami si dobře rozumí a tvoří spolu sehraný tým.

Když se chcete usadit, máte na výběr ze dvou místností. Jedna je s barem, ta druhá je více vzadu a najdete v ní dětský koutek a pohodlný gauč. Ještě než si stihnete objednat kávu, přijde k vám sympatická paní majitelka, která vám podá jídelní a nápojový lístek a vysvětlí zásady správného zacházení s kočkami. Toho je třeba se držet, aby se kočky cítily dobře a aby zůstaly zdravé. Lidé totiž jinak kočky krmí šlehačkou a dorty, což jim způsobuje obtíže a pak se k nim musí přivolat zvěrolékař.

Kočky vás nejdříve pozoruji z povzdálí, postupně si vás přijde jedna „oťukat“. Během chvilky se s vámi seznámí všechny, psa nevyjímaje. Když už máte voňavou kávu na stole, jste se všemi kamarád. Na výběr máte několik druhů káv, všechny je možné objednat i bez kofeinu. Jakmile kočky ucítí mléko z vašeho šálku kávy, začněte je ještě více zajímat. Jestli neodoláte smutným psím a kočičím očím, stačí říct paní majitelce, ta vám ráda poskytne pamlsky určené přímo pro zvířata. K dobré kávě patří i něco na zub. Můžete si vybrat z vynikajících dortů a slaných druhů pečiva, například toustů.

Jestli s sebou máte malé dítě, oceníte jistě i přebalovací pult a to, že si vaše dcerka nebo syn můžou pohrát v koutku, kam se za nimi určitě přijdou pomazlit i kočky. Musí se k nim ale chovat ohleduplně. Paní majitelka jim ráda poradí, jak si s nimi nejlépe hrát, aby to bavilo obě strany. Zapůjčí i laserové ukazovátko, což je hned po brčku nejoblíbenější kočičí hračka. Pokud si tedy dáte limonádu, pořádně si slánku pohlídejte.

Posezení u kávy je zde velice příjemné, přítomnost domácích mazlíčků má uklidňující účinky a můžete se tu nad lahodnou kávou nebo kávovým nápojem odreagovat od každodenního shonu a stresu.