Minikinokavárna Ostrava

Pití kávy a kultura patří k sobě neodmyslitelně patří. Kdo by si nechtěl po filmu nebo představení pořádně poklábosit o tom, co právě vidět a slyšel?

Kavárna je proto téměř u každého divadla a kinosálu. Přesto jsou podniky, které nabízí něco víc. Opravdové propojení kavárny a kina. Takovým místem, kde se nechodí jen podle kulturního programu, je bezesporu i ostravská Minikinokavárna. Jde o kultovní prostor, který spojuje dobrý vkus s výtečnou kávou.

 

still-life-2366084_1280_1280Dvoupatrová budova byla před lety zrekonstruovaná s architektonickým citem. Je v ní prostor pro kavárnu i malý kinosál s šedesáti sedačkami. Vše se nachází v Kostelní ulici v těsné blízkosti Masarykova náměstí. Dostatečně v centru, ale zároveň poněkud stranou hlučného mumraje. Zatímco se dole oddávají kluboví fanoušci vytříbené filmové dramaturgii, nahoře je dostatek prostoru pro hovory o kultuře, pracovní schůzky nebo vyznání lásky nad hořkým espressem nebo sladkým capuccinem. Většinu dne zde bývá klidněji, zato večer bývá kavárna vyhledávaným místem i pro hlučnější zábavu.

 

Skoro to vypadá, že Minikinokavárna není pro každého, stejně jako filmy Woodyho Allena. Citáty neurotického režiséra, který je jedněmi zatracován, stejně jako druhými zbožňovan, najdeme napsané hned na několika místech při vstupu. Hlášky z filmů pro náročnějšího diváka si můžeme přečíst zevnitř i na oknech a dalších nečekaných místech.

 

Dramaturgický záběr kina je ale mnohem širší. Odpoledne tady na příklad hrají filmy pro seniory a pro děti. Oblíbené jsou i projekce s překvapením, kdy se hraje sice zadarmo, titul filmu se ale diváci dozvědí, až když se v sále zhasne. V kavárně je filmová tématika všudypřítomná, ať už jde o plakáty použité jako tapety na stěnách nebo ústřižky filmového pásu namotané na světla u stolečků.

 

Kromě kávy tady mají ještě další specialitu, a to je nabídka regionálních řemeslných a minipivovarů. Další důvod, proč byste v Ostravě neměli minout Minikinokavárnu.