Plaťte bezkontaktně!

V úterý 8. dubna 2014 jsme oficiálně představili naši horkou novinku. DELIKOMAT je totiž bezkontaktní a na našich vybraných automatech můžete nyní platit bezkontaktní platební kartou….  Odpadá tak zdlouhavé hledání mincí!

TISKOVÁ ZPRÁVA | PRAHA | 8. dubna 2014

DELIKOMAT ve spolupráci se společností MasterCard®, jedničkou v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, s bankou ČSOB a společností Ingenico připravil zatím jedinečné využití bezkontaktní služby PayPass™. Začíná tak éra bezkontaktního placení v nápojových a výdejních automatech.

 


DELIKOMAT je bezkontaktníSpolečný projekt firem DELIKOMAT, MasterCard, ČSOB a Ingenico umožňuje lidem, aby při nákupu v nápojových a výdejních automatech nemuseli pracně hledat či shánět drobné mince, ale pohodlně za kupované zboží zaplatili pomocí bezkontaktní platební karty. Platit bezkontaktně je nyní možné v asi 200 automatech DELIKOMAT po celé České republice umístěných v různém prostředí – od veřejných institucí a škol, přes zdravotnická a sportovní zařízení, až po nádraží a letiště.

 

O tento způsob placení je mezi lidmi zájem. „Z nedávného průzkumu Master Index společnosti MasterCard Europe pro Českou a Slovenskou republiku vyplynulo, že 69 % ma jitelů karet raději platí jejich prostřednictvím, než hotovostí. A ti, kteří vlastní bezkontaktní kartu pak většinou preferují platit právě jí bez nutnosti zadávat PIN,“ říká Martina Kirchrathová, Commerce Development Director společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko. Tuto možnost jim dává právě bezkontaktní technologie MasterCard PayPass při platbách do 500 Kč.

 

Polovina lidí používá kartu k placení několikrát týdně a nejčastějším zbožím, za které lidé platí kartami, jsou potraviny a věci každodenní spotřeby. Respondenti navíc vyjádřili zájem platit kartou třeba i u lékaře, na po

ště či ve veřejných institucích. Takový rozvoj podporuje ČSOB, která by ráda do budoucna platby rozšířila i do dopravy, parkování, do automatů a třeba i na jiná místa, jako jsou trhy či festivaly. Možnosti využití jsou neomezené.

 

„Pravidelný konzument teplých nápojů z automatu u sebe za rok musí mít průměrně 22 kilogramů mincí, aby si mohl vychutnat svoji oblíbenou kávu! Nejčastějším dilema však je, mít v daný okamžik správný počet mincí. S bezkontaktní platební kartou se cesta ke kávě či jinému občerstvení stává rychlejší, jednodušší a pohodlnější,“ říká Daniel Novák, projektový manažer společnosti Delikomat.

 

DELIKOMAT je bezkontaktní

Vizí společnosti DELIKOMAT, významného hráče na trhu nápojových a výdejních automatů, je postupná instalace terminálů pro bezkontaktní platby do všech svých prodejních automatů v České republice. V budoucnu by tak bylo možné v automatech zakoupit pomocí bezkontaktní platební karty kompletní sortiment - tedy nejen kávu, ale i cukrovinky, bagety, balené nápoje, chlazená jídla atd.


 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Jak poznám automat na bezkontaktní platbu?

 

Logo pro bezkontaktní platby

Bezkontaktní nápojový automat X2/E7
Bezkontaktní svačinový automat DAMIAN
Platba bezkontaktní kartou

Automaty, které umožňují bezkontaktní platbu, poznáte podle symbolu vlnek, který je umístěn v horní části automatu na tzv. korunce. Stejný symbol musí obsahovat i vaše karta. Je to známka toho, že karta podporuje bezkontaktní platby.  Navíc naleznete na automatu nálepku s podrobným manuálem "Jak zaplatit bezkontaktně". V rámci pilotního projektu se v celé ČR nachází přibližně 200 kusů automatů, které přijímají bezkontaktní platební karty a jsou to jak automaty na kávu a teplé nápoje, tak i na svačinky a bagety.


Je bezkontaktní platba bezpečná?

 

Bezkontaktní kartu máte při placení vždy v ruce, a proto pod kontrolou. Náhodná platba je vyloučena, bezkontaktní platba se uskuteční pouze přiložením karty na minimální vzdálenost ke čtečce.

 

Proběhnou dvě transakce, když kartu přiložím dvakrát?


Aby proběhla transakce, musí prodavač iniciovat transakci v elektronické pokladně, takže není důležité, kolikrát přiložíte kartu ke čtečce platebního terminálu, proběhne pouze jedna transakce.

 

Zaplatím něco navíc, když budu v automatu Delikomatu platit bezkontaktní kartou?

 

Ne, veškeré náklady na transakci hradí Delikomat. 

 

Mohou být data z bezkontaktní karty přečtená bez mého vědomí, třeba přes kabelku?

 

Přečtení není možné, protože bezkontaktní karty obsahují data šifrovaná v čipu dle mezinárodního standardu, jejichž přečtení a následná replikace pro zneužití nejsou možné.

 

Je vyžadován PIN nebo podpis při platbách bezkontaktní kartou?

 

Při platbách do 500 Kč není třeba zadávat PIN nebo podepisovat doklad o transakci. Při platbách nad 500 Kč bude uživatel vždy dotázán na PIN nebo podpis dokladu o transakci.

 

Jakou platební kartou mohu platit?

 

Akceptujeme platební karty MASTERCARD a VISA 

 

Jak platit bezkontaktní kartou v automatu?

 Jak platit bezkontaktně v automatech DELIKOMATManuál ke stažení v PDF naleznete ZDE. 

Celým průběhem transakce vás postupně provede i samotný platební terminál.

 


Tisková zpráva ze dne 8.4.2014

Další důležité informace o bezkontaktních platbách naleznete ZDE.

 

 

TK 8.4.2014, bezkontaktní platby na automatech DELIKOMAT

TK 8.4.2014, bezkontaktní platby na automatech DELIKOMAT TK 8.4.2014, bezkontaktní platby na automatech DELIKOMAT TK 8.4.2014, bezkontaktní platby na automatech DELIKOMAT TK 8.4.2014, bezkontaktní platby na automatech DELIKOMAT
TK 8.4.2014, bezkontaktní platby na automatech DELIKOMAT TK 8.4.2014, bezkontaktní platby na automatech DELIKOMAT TK 8.4.2014, bezkontaktní platby na automatech DELIKOMAT TK 8.4.2014, bezkontaktní platby na automatech DELIKOMAT
TK 8.4.2014, bezkontaktní platby na automatech DELIKOMAT TK 8.4.2014, bezkontaktní platby na automatech DELIKOMAT TK 8.4.2014, bezkontaktní platby na automatech DELIKOMAT TK 8.4.2014, bezkontaktní platby na automatech DELIKOMAT

 

Partnerem bezkontaktních plateb v automatech DELIKOMAT je: 

 

MasterCard ČSOB ERA Ingenico