Přihlaste se do školy kávy

Umíte uvařit kávu? Co je to za otázku, viďte? Zapnout před snídaní kávovar nebo si v práci zalít turka umí většina z nás se zavázanýma očima a jsme v tom samozřejmě mistři!

Ve všem je ale možné se zdokonalit a naučit se něco nového. Tak tohle by vám pravděpodobně odpověděli zakladatelé a trenéři kurzů specializujících se na kávové umění. Těch v poslední době vyrostlo podobné množství, jako hub po letním deštíku.

Školení zpravidla trvá od jednoho dopoledne po několik dní a vědomosti, které na nich získáte, jsou velmi různorodé. Od naprostých základů až po speciální vychytávky pro zasvěcence. Z toho je zřejmé, že jde o služby určené jak pro naprosté laiky, kteří se chtějí dozvědět více o přípravě svého oblíbeného nápoje, tak pro baristy a provozovatele kaváren a restaurací.

shutterstock_393710080_1100Pokud jste kávový zelenáč, můžete se zapsat do kurzu pro začátečníky. Tam vás seznámí s teorií pěstování a klasifikací kávy. Ukáží vám, jak vypadá a funguje kávovar a naučí vás s ním zacházet. Možná se dostanete i k přípravě espressa a šlehání dokonalé pěny.

Že doma nemáte potřebnou techniku a nehodláte si ji pořizovat? I vám kávoví specialisté ušili na míru školení zaměřené na domácí přípravu kávy. I s malinkou moka konvičkou dokážete divy, povzbudí vás hned na úvod. Pak vás přesvědčí o tom, že i obyčejná filtrovaná káva může být věda. Víte jakou hrubost mletí zvolit, jaký si pořídit mlýnek a jak kávu skladovat, aby zůstala čerstvá? Nevíte? Tak šup do lavice!

Pro umělecky nadané milovníky kofeinu je jako stvořený kurz malování. Naučíte se vytvořit mléčnou pěnu takové konzistence, že s ní na hladině šálku vytvoříte jakýkoliv obrazec. Kreativitě se zde meze nekladou a originalita je jedno velké plus.

Pokud ale o kávě raději mluvíte, než ji pijete, tak si určitě podejte přihlášku do kurzu pro degustátory. Tam vám vysvětlí, jaký je rozdíl mezi sladkou, slanou a kyselou kávou. Naučí vás poznat kávu podle vůně. Zasvětí vás do světa organických kyselin a hlavně vás vybaví potřebnou terminologií.

Nalejvárny kávových vědomostí patří k moderním trendům. Jistě se na těchto kurzech dozvíte spoustu praktických informací. Na kávových dýcháncích určitě ohromíte své známé zajímavostí ze světa kávových zrn, o které jistě nebude na těchto vzdělávacích akcích nouze.