Psí kavárny

Pokud máte čtyřnohého mazlíčka a rádi byste s ním trávili čas u šálku lahodně vonícího cappuccina, můžete za příznivého počasí vyrazit na zahrádku vaší oblíbené kavárny. Co ale za chladného a deštivého počasí?

Novým trendem v kavárenství jsou psí kavárny. Zde nenajdete ceduli „Zvířatům vstup zakázán“ nebo „Musím zůstat venku“. Naopak, zde jsou všichni štěkající čtyřnozí mazlíčci vítáni. Můžete tak vašeho věrného přítele mít u sebe, když si zrovna vychutnáváte své oblíbené espresso. Po celém světě vzniká stále více takovýchto podniků a slaví velký úspěch. Lidé jsou rádi, že nemusejí nechávat své psí kamarády zavřené samotné doma a mohou si s nimi v klidu hrát a při tom si dát i nějaký ten zákusek či panini. Čtyřnozí mazlíčci zde mohou čmuchat, hrát si, prostě vše, co mají dovoleno i u vás doma. Zakázáno je zde pouze kousání.

shutterstock_1012410160_962Návštěvníci těchto kaváren by měli počítat s tím, že si zde se psem užijí zábavu i odpočinek, ale zároveň tu kvůli štěkajícím a vyjícím psům může být občas poněkud hlučno. Ke všemu psi pouštějí chlupy, kterých se při vší snaze personál nemůže úplně zbavit. Doporučujeme brát sem socializované psy, aby zbytečně nedocházelo k roztržkám či pranicím. Některým psům je totiž přítomnost jiných šelem nepříjemná a špatně ji snášejí. I v těchto prostorách je totiž důležité pohodlí zvířat. Proto zde jsou většinou k dostání různé pamlsky, které naše čtyřnohé kamarády vždy potěší.

V těchto kavárnách je obvyklé, že je zde většinou jeden „domácí“ pes, který patří majitele podniku, či obsluze. Takže i když přijdou zákazníci bez čtyřnožce, mohou se alespoň s jedním pomazlit nebo si s ním pohrát.

Na závěr zmiňme ještě jeden bohulibý psí počin. Jedná se o kavárnu, ve které si můžete pejska adoptovat. Většinou se zde platí vstupné. V ceně je káva a předem daný čas strávený se psy. S nimi si zde můžete zadovádět. Jedná se o obyvatele ulice či útulků, kterým se nedaří najít nové majitele. Pokud se stane, že se z hraní stane přátelství, pejska si můžete nakonec odvést domů.

Adopce ovšem není podmínkou návštěvy takovéhoto podniku, vítání jsou zde všichni, kteří mají psi rádi. Návštěvníci si pochutnají na výborné kávě a k tomu si pohrají s rozvernými pejsky. Naopak opuštěná zvířata mají možnost dostat se do společnosti dobrosrdečných lidí.

Návštěva takové kavárny vám zpříjemní den a nabije vás nejen energií z kofeinu, ale také ze psí bezprostřednosti. Pro všechny milovníky těchto mazlíčků to jistě bude úžasný a příjemný zážitek.