ŠALINA PUB

Město Brno brázdí nová speciální tramvaj! Uvnitř si můžete objednat pivo, pošmáknout na řízku nebo guláši nebo vychutnat naši kávičku!


Křest ŠALINA PUBu

V sobotu 15. června přesně ve 12 hodin byla na náměstí Svobody slavnostně pokřtěna speciálně upravená tramvaj ŠALINA PUB, kterou nově můžete spatřit v brněnských ulicích. Tuto pivní tramvaj se třemi pípami čeká tříměsíční zkušební provoz, později možná vyrazí jako pravidelná linka na brněnské koleje.

 

Zatímco pražský dopravní podnik se snaží přitáhnout cestující tím, že z posledního vagonu v metru dělá seznamku, Brno zkouší jiné pokušení: pivo.

 

"Správný Brňák jezdí šalinou a pije místní pivo. Brňané, ale i turisté si teď tyto dva fenomény mohou užít v jednom," popsal Petr Syřiště z pivovaru Starobrno. Tato firma přestavbu tramvaje za tři miliony korun zaplatila.

 

Obyčejná tramvaj typu K2R se tak za tři měsíce přímo v dílnách brněnského dopravního podniku proměnila spíše v jídelní vůz. Zůstaly jen přední a zadní dveře, ty dvoje uprostřed dělníci zaslepili, aby vzniklo místo pro stoly. Přibyla toaleta, reproduktory, automat na kávu, televizní obrazovky i wi-fi.

 

Křest ŠALINA PUBu Křest ŠALINA PUBu

 

Křest ŠALINA PUBu

"Na palubě je 120 litrů piva tří druhů. Ale kdyby náhodou došlo, tramvaj je pořád ve spojení se zásobovacím vozem, který zlatavý mok při další zastávce promptně doplní," přiblížil Josef Blaštík ze společnosti Royal Party Servis, která zde zajišťuje občerstvení.

 

Cestující dostanou i něco k snědku a v nabídce je samozřejmě i káva od firmy DELIKOMAT. Místo revizorů procházejí tramvají hostesky a nabízejí guláš, řízek či chleby se škvarkovou pomazánkou. Jídlo je v ceně jízdenky. Připravené jsou také komentáře k městským zajímavostem, které budou organizátoři na přání pouštět cestujícím.

 

Celkem si ve voze sedne 38 hostů, dalších sedmnáct může stát. Že sedátka v tramvaji na celý den beznadějně obsadí štamgasti, se lidé bát nemusejí.

 

"V ceně lístku bude devadesátiminutová trasa. Chceme pro hosty pořádat příjemné svezení, ne do nich pumpovat stovky litrů piva," upřesnil Jiří Morávek z agentury SNIP & CO, která se na provozu podílí. Postupně by podle něj měl začít fungovat i rezervační systém.

 

Nejdřív však čeká tramvaj test. "V prvních třech zkušebních měsících provozu si budou moci objednat jízdy uzavřené skupiny. Výlety nabídneme také turistům, ale šanci dostane i veřejnost," sdělil pan Morávek. Jestli pak bude vyrážet ŠALINA PUB třeba o víkendech jako pravidelná linka, se rozhodne podle výsledků testování.

 

Kromě nové pivní tramvaje si mohli návštěvníci na náměstí Svobody prohlédnout také skvosty Technického muzea v Brně. V celé kráse se zde představily desítky historických tramvají a autobusů a tím brněnský dopravní podnik zahájil sezónu víkendových jízd starými trolejbusy a tramvajemi. 

 

Zdroj: brno.idnes.cz; Delikomat

Křest ŠALINA PUBu Křest ŠALINA PUBu
Křest ŠALINA PUBu Křest ŠALINA PUBu
Křest ŠALINA PUBu Křest ŠALINA PUBu
Křest ŠALINA PUBu Křest ŠALINA PUBu Křest ŠALINA PUBu
Křest ŠALINA PUBu Křest ŠALINA PUBu