Tip při návštěvě Vídně? Café Hawelka

Vídeň, město kaváren, plné tradičních, ale i moderních podniků. Jak si zde vybrat tu pravou? Dnes si povíme o kavárně Hawelka, která je vyhlášená svou kávou, atmosférou a historií. Setkávali a setkávají se zde literáti, umělci, spousta známých i neznámých lidí. Tato vyhlášená kavárna se nachází v centru Vídně, kousek od katedrály svatého Štěpána.  

Z ruchu tepající ulice plné turistů se dostanete do klidného, tradičního lokálu, kde jakoby se svět zastavil. Kavárna vznikla již před válkou (1936), po ní byl její provoz obnoven. Vnitřní prostory dekoroval žák Adolfa Loose a interiér zůstal dodnes nezměněn. Díky tomu se můžete posadit ke stolu, u kterého si vychutnával kávu Andy Warhol, Elias Canetti nebo třeba Friedensreich Hundertwasser. Stará křesla a mramorové stoly propůjčují místu tu pravou atmosféru.

 

slider_innen_732Leopold Hawelka založil tuto kavárnu se svojí ženou Josefínou. Rodinný charakter zde přetrval dodnes, takže tu stále můžete občas potkat někoho z rodiny Hawelkových. Večer se zde vždy pečou legendární buchty, jejichž tradici zavedla Josefína. Manžele Hawelkovy spojovala vášeň pro kávu a svoji kavárnu. V té spolu v začátcích i bydleli, protože neměli peněz nazbyt.

 

Podnik si zakládá na tradici. Stálí zákazníci říkají, že se v kavárně zastavil čas. Jediné, co nám prozradí, v jaké se nacházíme době, je kvalitní moderní kávovar. Kávu si u Hawelků sami praží a velmi si zakládají na její kvalitě. Proto kladou důraz na zemi původu, na půdu, pěstování, sklizeň a uchovávání kávy před cestou do Vídně. Čerstvě upraženou kávu si zde můžete i koupit, nebo si ji objednat v e-shopu.

 

Zdi kavárny jsou věnovány zákazníkům. Jedna patří sbírce děl od návštěvníků. Ta druhá plakátům, které zvou na nejrůznější výstavy, koncerty a čtení. S touto novinkou, která se ujala v kavárnách v celém Rakousku, a nejen tam, přišel právě Leopold.

 

Pokud si tedy chcete vychutnat lahodnou kávu v úžasné atmosféře, která vás naplní klidem, ale i inspirací, tak určitě přijďte do kavárny Hawelka. Láska a vášeň manželů, kteří tuto kavárnu vybudovali a dlouhá léta provozovali, na vás dýchá z každého kousku nábytku, stěn, obrazů, ale hlavně z vynikající a kvalitní kávy a úžasných zákusků.