Vietnamská vaječná káva

Kombinace kávy a vajec vlastně není až zas tolik exotická a vzdálená našim představám. Vždyť, kdo z nás by opovrhl vábivou snídaní v podobě čerstvě namleté a uvařené kávy, opečeného toastu a smažených vajec? Vůně kvalitní pražené kávy a jídla naplňuje kuchyni a dává za pravdu všem, kdo jsou přesvědčeni, že tahle dvojka je zkrátka perfektním startem do každého dne. Co byste ale řekli na vejce přímo v kávě?  

Nejedná se o nehodu, či nedopatření při kterém vejce cestou na pánev vyklouzlo a spadlo rovnou do šálku s kávou, ale o úmysl. Jeden z posledních výstřelků v oblasti přípravy a konzumace kávy je skutečně takhle neuvěřitelný. Vaječná káva je specialitou kavárny Giang, která se nachází ve Vietnamském hlavním městě – Hanoji. Pokud vás tedy zajímají netradiční kombinace v jídle a pití, určitě se vydejte právě tam.

shutterstock_577608751_626Vaječná káva v sobě však nespojuje pouze nepopsatelnou chuť vajec a plnou chuť silné kvalitní kávy, ale i másla a sýru. Všechno to, čím byste normálně ozdobily krajíc čerstvého chleba jednoduše vezměte a vmíchejte do šálku s kávou. Že to nezní lákavě? Výsledek vám jistě vyrazí dech!

Pak už jen usilovně mícháte, aby se všechny složky propojily a vznikla tak jedinečná kombinace chutí, která, pravda, může leckoho ze začátku překvapit. Počáteční šok se ale pod palbou příjemné vůně a jemné chuti zcela vytratí.

Vaječnou kávu si můžete vychutnat za tepla i za studena a v jakoukoliv denní i noční dobu. Záleží čistě jen na vašich preferencích. Ale pozor – konzumace kávy připravené podle této osvědčené vietnamské receptury je prý vysoce návyková a jak jednou okusíte tento netradiční kávový nápoj, který má blíže k dezertu, než ke klasickému espressu, už nebudete chtít nic jiného.

Takže buď nasedněte na letadlo směr Hanoj, abyste si vaječnou kávu vychutnali v místě jejího vzniku, nebo s pomocí internetových tutoriálů zkuste její přípravu v pohodlí domova. Všechny ingredience určitě najdete v lednici. Trochu jiná káva vám určitě zpestří den a vašim návštěvám, které se chystáte oslnit kávovou exotikou, otevře dveře do světa neobyčejných chutí, barev a vůní.