Zapomeňte na knihovnu. Studujte v kavárně

Zná to každý, kdo se někdy učil na zkoušku. Po několika hodinách soustředění se myšlenky rozutečou a nakonec se přistihnete, že bezděky hledáte záminku, jak se vzdálit od otevřených knih a sešitů s poznámkami.

Máme dobrou zprávu - řešení existuje. A dokonce takové, po kterém se nedostaví výčitky svědomí z nesplněných povinností, ale naopak skvělý výsledek. Hlavně univerzitní města jsou jich plné - řeč je o studentských kavárnách.

 

caffeine-coffee-cup-6347_1095Orientují se na specifickou klientelu studentů. Tak nějak se počítá s tím, že mají poněkud hlouběji do kapsy a zároveň hodně času. Znamená to, že vás obsluha nechá po první objednávce sedět tak dlouho, dokud si sami znovu neobjednáte nebo si neřeknete o účet. V některých studentských kavárnách také umožňují zaplatit předem a pak vás nechají sedět a biflovat, jak dlouho je vám libo.

 

V pražské Vinohradské ulici sídlí kavárna s hravým názvem Cafedu, v němž se pojí káva s edukací, tedy studiem. Na vývěsním štítu má podnik sovu. Ta je, jak známo, symbol moudrosti a nočního života. Přesně to tady také dostanete, neboť tu mají i studovnu s celodenním provozem pro noční ptáky. Je tam ticho, klid, velké stoly se zásuvkou. Samozřejmostí je internet a k dispozici je také tiskárna. Pokud to zní příliš akademicky, nelekejte se. Dostanete tady výbornou kávu, dortíky, bagety a mnoho dalšího. Na stránkách vás navíc ubezpečí, že “v kavárně nemusíte jen pracovat či studovat – nad sklenkou vína můžete polemizovat například i nad nesmrtelností chrousta”.

 

Také moravská metropole má co nabídnout studentům i milovníkům kávy. Co třeba Gill's Espresso Bar? Je to podnik oblíbený u obou skupin, protože tu kromě klidu k práci nabízejí kávu z vlastní pražírny a všechny trendy nápoje, jako je za studena filtrovaná káva. Nápoj vám připraví ve speciálním přístroji na překapávanou kávu Moccamaster.

 

Pokud studujete v Brně, rádi vás přivítají také v kavárně Fusion. Sídlí na strategickém místě poblíž vlakového i autobusového nádraží a kávu vám tu připraví barista roku Michal Kocman. Oblíbená je mezi brněnskými studenty také kavárna Mezzanine. Oceňují dlouhou otevírací dobu, širokou kavárenskou nabídku a také multikulturní prostředí. Podnik je oblíbeným místem setkávání zahraničních studentů.