Alkoholické nápoje s kávovým likérem

Existuje snad lepší způsob jak trávit léto, než se sklenkou vychlazeného koktejlu v ruce? A co když je osvěžující nápoj doplněn chutí kávy a k osvěžení ještě i lehce povzbudí? Vydejte se do tajů alkoholických nápojů s příměsí kávového likéru a uvidíte, že letní sezónu si tentokrát protáhnete až do zimy.

Koktejl s kávovým likéremJedním z těchto kávovo-alkoholických nápojů je Bahama Mama, už samotný název napovídá, že tento míchaný koktejl bude jako od maminky. A navíc, jakoby byl namíchaný na exotickém ostrově. Co víc si přát, než kombinaci kávové chuti a letní exotiky? A jak na přípravu tohoto veskrze letního osvěžení? Smíchejte ananasový džus s rumem Bacardi a kokosovým likérem a samozřejmě nezapomeňte na kávový likér. Sklenici ozdobte třešničkou a uvidíte, že za výsledný produkt byste se nemuseli stydět ani jako profesionální barista.

Druhým tipem je Alexander Veliký. Nejen slavný vojevůdce, ale i alkoholický míchaný nápoj vonící po kávě se pyšní tímto jménem. Aby také ne, vždyť hlavní přísadou je kávový likér doplněný kakaovým krémem, smetanou a vodkou.

Jaký je v létě Slepý Rus? To můžete zjistit velmi snadno. S tímto rozhodně neoslepnete, ale něco možná ztratíte. Určitě zábrany a pak také notnou dávku stresu a únavy, protože Slepý Rus vám otevře dveře do světa vůní, barev a chutí, kde vás bude provázet hlavně káva. Nechte se tedy vést tímto zajímavým a neotřelým průvodcem. A jak na něj? Jednoduše - smíchejte vodku s Baileys a nezapomeňte na štědrou dávku likéru vonícího po kávě.

Ragtime je název dalšího nápoje na bázi sladkého a trochu hořkého kávového likéru, který vás osvěží i v těch největších letních parnech a skvěle vás naladí na noční život, který k dovolené patří. Promíchejte tedy brandy s ledem a kávovým likérem a nalijte do vysoké sklenice. Vše ozdobte několika kávovými zrny.

A další letní nápoj, který je tak trochu kávový? Buranova noční můra nemusí být vůbec nepříjemným nebo děsivým snem, zvlášť pokud k vodce a whisky přimícháte několik kapek kávového likéru, který výslednému nápoji dodá na chuti, která oproti názvu koktejlu, patří spíše do vyšší společenské třídy. 

Chtěli jste si někdy zaletět na Měsíc? S posledním tipem na letní kávové osvěžení je to možné.  Míchaný nápoj nazvaný příznačně Na Měsíc vás vystřelí do kosmických výšin. A jak? Přece úžasnou kombinací chutí, v nichž se mísí kávový likér, amaretto, irský krém a bacardi. Promíchejte všechny ingredience a nechte se unášet vůní kávy zakleté v lahodném likéru. Léto nikdy nebylo tak příjemné jako s vynikajícím nápojem v ruce.