Aquila Nera

Italskou Veronu celosvětově proslavil William Shakespeare, když do jejích kulis zasadil jednu z nejznámějších tragédií o mladé lásce, které není přáno. Verona je ale mnohem více, než Romeo a Julie a turisty hojně navštěvované údajné domy obou slavných nedospělých milenců.

Obsluha v kavárněVerona je pulzujícím městem, kde se množství návštěvníků mísí s nemenší skupinou místních studentů. Turisté i studenti musí během svých cest za poznáním, ať už zcela reálných v případě prvních, tak metaforických v případě mladých lidí bažících po poznání, doplnit energii. A jednou z nejlepších možností, jak si přivodit euforický stav a navíc dobít baterky je určitě konzumace kávy.

Verona má předpoklady být v této oblasti světovou jedničkou. Nic totiž nepotěší chuťové buňky milovníka kávy jako silné italské espresso popíjené na břehu blankytně modré řeky Adige. Ve Veroně lze nalézt kvalitní, a přitom stylovou kavárnu téměř na každém rohu. Ale aby si budoucí návštěvníci tohoto kouzelného města, kteří chtějí propojit poznávací zájezd s kávovou turistikou, napříště nebloudili a netápali, vybíráme tři nejlepší kavárny ve Veroně, které by neměly chybět na seznamu každého cestovatele, který chce kromě svého estetického cítění a hladu po historii ukojit i chuťové buňky bažící po silné kávě. Kam se tedy uchýlit například mezi návštěvou hradu a římského amfiteátru?

Určitě byste neměli minout kavárnu a restauraci Aquila Nera. Černá orlice vás uchvátí svým interiérem i menu. S šálkem voňavé kávy v ruce si budete připadat jako ve starém filmu. Tlumené osvětlení, pohodlná křesla, příjemná obsluha a k tomu velký výběr kávových nápojů, jejichž základem je vynikající kvalitní italské espresso. Pokud vám káva k osvěžení nebude stačit, můžete se tu posilnit i jídlem. Anebo to vzít popořadě. Nejdříve dobré jídlo a po něm káva a zákusek. Hořká chuť silné kávy a velmi sladké pečivo s pistáciovým krémem, které tu mají jedinečně křehké, se dokonale doplňují a určitě na vaší tváři vykouzlí úsměv, který tam vydrží minimálně celý den.