Benátský karneval a čím se na něm zahřát

Benátský karneval každoročně připadá na únor a i když je oblast severní Itálie z hlediska rozmarů počasí přívětivá i v zimě, ve městě s mnoha kanály je i během této stále populární tradice přeci jen trochu zima a je tedy příhodné, že existuje mnoho možností, jak se zahřát teplým nápojem. Existuje snad lepší spojení, než svazek bujarého veselí na čerstvém vzduchu a možnost odměnit se potom v útulné kavárně silnou italskou kávou nebo některým z velkého množství výtečných kávových nápojů?

Kávové nápojeBenátky celosvětově neproslavil jen karmeval s přehlídkou někdy veselých a bláznivých, jindy velmi vážných a strašidelných masek, ale i velké množství kaváren, které v tomto romantickém a netradičním městě můžete najít prakticky v každé, i té nejzapadlejší uličce. Pokud vás průvod maškar, na který se každý rok do Benátek sjede ohromné množství turistů z celého světa, ale i vzdálenějších koutů Itálie, trochu unavil, je vám zima, nebo si prostě chcete jen na chvíli odskočit do „normálního“ života a potkávat opět lidské tváře místo zvířecích masek, nenechte si ujít příležitost okusit atmosféru karnevalu nejen venku na ulici, ale i uvnitř, v kavárně.

V trošku stísněných, zato však velmi útulných interiérech benátských kaváren můžete vybírat z klasických kávových nápojů, jakými jsou espresso, které se tu pije z opravdu miniaturních šálků, jejichž velikost může středoevropana trochu zaskočit, cappuccino s bohatou pěnou, které je však o něco chladnější, než jak jsme na něj z domova zvyklí, caffé latté, mocaccino a samozřejmě horká čokoláda, kterou vedle dětí ocení jistě i dospělí.

A pokud vás klasické nápoje, v nichž je přítomna silná káva, omrzely, proč nezkusit něco rochu jiného? Studený vítr od moře se vám zvláště na otevřených prostranstvích, jako jsou větší i menší náměstí, dostane pod kůži a nejlepším způsobem, jak se zahřát, je zkombinovat kávu s kapkou alkoholu. Rum, sambuca, amaretto, to jsou jen některé ze specialit, kterými si benátčané zpestří svou denní dávku kávy a zpříjemní chladný zimní den.