Caffe Borsari

Káva je bezesporu jedním z nejlepších společníků na dovolené. Můžete si ji dopřát prakticky kdekoliv a kdykoliv a při troše štěstí bude vždycky senzační. Silná chuť, jemná pěna a temná barva nevelkého italského espressa je zárukou dokonalého požitku z kvalitní kávy.

Lidé v kavárněAť už jste na břehu moře, v horách, na venkově, nebo velkoměstě, kavárna je místo, kam se dá utéct jednak před shonem, jednak před nudou, nebo jednotvárností. V kavárně se totiž téměř vždy děje něco zajímavého, není to jen místo, kde si můžete objednat kávu, cappuccino, café latté, espresso, nebo jiný kávový nápoj jako například čokoládu, je to i prostor, z nějž se nejlépe pozoruje nové město. Ruch na ulici nejlépe vstřebáte zpoza okna kavárny se šálkem kávy v ruce.

Pokud je pro vás další cílovou destinací severní Itálie, jistě byste neměli vynechat město opředené příběhy, nádhernou Veronu. Verona je město, v němž žili a stavěli už Římané, pyšní se ale i významnými památkami z období renesance. Je toho tolik k vidění, že by to člověka unavilo. A proto je nejlepší se před každou zastávkou architektonického, historického, nebo kulturního významu pořádně posilnit výbornou silnou kávou, kterou vám tu připraví na desítky různých způsobů. Výchozím bodem každého poznávacího zájezdu by měla být kavárna.

A jaká? Například Caffe Borsari. Rohová kavárna pojmenovaná po římské bráně, která se nachází v její těsné blízkosti, je tím pravým místem pro odpočinek. Ani při pití kávy totiž nebudete mimo centrum dění. V blízkosti dvou hlavních velkých náměstí, ale hlavně pod oblouky starobylé bílé brány vám bude káva chutnat ještě o něco víc. Shon na jedné z hlavních nákupních ulic přebije příjemně pomalá atmosféra tichého interiéru, kde do klidné hudby šumí jen kávové stroje. Pokud hledáte spojení kvalitní lahodné kávy a příjemného místa s podmanivou atmosférou Starého Říma na dosah ruky, je Caffe Borsari pro vás tím pravým.