Caffé del Doge v Benátkách

Každý z nás se chce cítit jedinečně a pokud jsou naše životy více méně stejné, ubírají se jedním směrem pouze s několika odchylkami, snažíme se pocit originality nahradit destinacemi našich cest.

Šálek kávyJsou města, kam se jezdí kvůli geniu loci, kvůli architektuře, historii, atmosféře, dobrému jídlu, dobrému pití, hudbě, filmu, tanečním klubům, divadlu, baletu, opeře nebo například slavným rodákům. Jsou města a místa, kam se jezdí kvůli kávě, kvůli konkrétním kulturním událostem, kvůli nezvyklému detailu, kvůli výhledům. Existuje ale jen jedno město na světě, kde se všechny tyto aspekty, které místu dodají na turistické atraktivitě, protínají v jednom bodě.

Benátky jsou proslulé po celém světě, existuje ale jedna skrytá oblast, jedná část Benátek, která zůstává tak trochu ve stínu karnevalového veselí, filmového festivalu, italského vína, výtečných domácích těstovin a faktu, že město nestojí na pevnině, ale na ostrovech. Co jste o Benátkách možná nevěděli? Že je to ideální destinace, pokud své bytí odvozujete od alespoň jednoho šálku kávy denně.

Benátky jsou totiž skrytým klenotem pro všechny, kteří si chtějí posedět v příjemném prostředí kavárny se šálkem silné a lahodné kávy v ruce. Hustá síť spletitých uliček nabízí překvapivě velký výběr v oblasti kaváren a barů, kde můžete ochutnat snad všechny druhy kávy a dopřát si k nim vynikající italské dezerty mezi nimiž vynikají ty, jejichž původ se odvozuje od starých sicilských receptů. Buďte si jisti, že i když se v benátských uličkách trochu zamotáte, cestu k perfektní kavárně, která nabízí od každého trochu, najdete vždycky.

Silná italská káva připravovaná jako kvalitní espresso v moderních kávovarech je základ. To, co přidáte navíc zcela promění vaši zkušenost. Je libo šlehačku, skořici, kakao nebo dokonce kapku alkoholu? Žádný problém kávové nápoje přes cappuccino až po caffé mocca jsou výtečné při každé příležitosti. Pokud ale toužíte po opravdu silném zážitku, nejen chuťovém, ale i estetickém, určitě zajděte do Caffé del Doge. Nádherná kavárna nesoucí jméno tradičního titulu benátského vladaře vás seznámí s takovými kávovými nápoji, s nimiž jste možná neměli žádnou zkušenost a o jejichž existenci jste možná ani netušili.