Čaj v čajových sáčcích

Čaj se už dlouhá léta drží na špičce, co se týče oblíbenosti horkých nápojů. Není divu, čaj je možné pít v mnoha formách a tak si na své přijde snad úplně každý.

Různé druhy čajůNemůžete po černém čaji spát? Je pro vás tein v něm obsažený příliš velkým životabudičem, ale vy byste si přeci jen ještě před spaním dopřáli šálek lahodného čaje? Žádný problém, vždyť existuje nepřeberné množstvi zelených, žlutých či bílých čajů, můžete zvolit alternativu v podobě ovocného čaje a nebo si uvařit odvar z bylin a květin, kterému říkáme bylinkový čaj.

Pití čaje je společenskou událostí a nezáleží na tom, jestli ho pijete z malých šálků, které voňavým horkým nápojem plníte z konvice, nebo jestli si vaříte čaj do velkých hrnků, abyste zároveň uhasili žízeň. Forma zkrátka není tak důležitá, podstatné je, že čaj přímo vybízí k tomu, aby se nad ním diskutovalo, vyprávělo, smálo a přemýšlelo. Takový je kouzelný účinek čaje a právě proto ho máme všichni tak rádi.

Ale zpět k čajovým sáčkům. Změnilo se něco zásadního na jejich vzhledu či obsahu? Stoprocentně! Přes čtyřicet let se čajové sáčky vyráběly jako hranaté, někdy dokonce opatřené šňůrkou a visačkou, aby mohl být použitý čajový pytlík z hrnečku snadno vytažen. Poté přišla novinka s kulatými čajovými sáčky, které údajně lépe padly do šálku. A jaká je situace dnes?

V několika posledních letech se objevil trojúhelníkový tvar čajových sáčků, tak zvaný chrám, protože svou formou skutečně nějaký připomínal, ale nedá se říci, že by si nárokoval dominantní postavení. V současnosti si zkrátka můžete vybrat ze všech možných tvarů, které však na kvalitu čaje nebo samotný proces jeho louhování nemají vliv a tak je vlastně úplně jedno, jaký sáček horkou vodou zalijeme, abychom si doma vytvořili příjemnou atmosféru připomínající starou dobrou Anglii. Pusťte se tedy směle do díla, voňavý lahodný čaj nejenže v zimě zahřeje, ale dozajista vám zvedne náladu.