Čím se v zimě zahřát I

Venku se pomalu, ale jistě ochlazuje a opravdová zima se sněhovými závějemi, křehkými vločkami v záři lamp a pořádným mrazem klepe na dveře. Romantická představa zimní pohádky se zdá přitažlivá na jaře, nebo v létě, ale když uhodí skutečné mrazy, je dobré být na pořádnou zimu připravený. A jak?

Horké kávové nápojeSamozřejmě na těle nás zahřeje teplé oblečení, ale to, na co se v souvislosti se sněhem a zimním počasím všichni celý rok těšíme je něco, co nás zahřeje i uvnitř. Horké kávové nápoje dokáží vykouzlit tu pravou zimní atmosféru a navíc příjemně rozehřát zmrzlé ruce a zahřát u srdce voňavou vzpomínkou na dětství, protože právě naše mladá léta jsou nekonečným zdrojem vzpomínek prodchnutých vůní skořice, badyánu a kakaa.

Jaké horké nápoje si tedy připravit, aby pro nás nadcházející zimní měsíce nebyly strašákem, ale naopak obdobím, na které se můžeme těšit, protože přináší možnost relaxace nad šálkem s voňavým kávovým nápojem?

Připravte si chuťové buňky, je tady totiž Pistachio Rose Latte. Nejedná se o obyčejné caffé latté, tedy espresso se spoustou horkého mléka. Pistachio rose latte, jak už název napovídá, sice stáví na silném espressu uvařeném z kvalitní pražené kávy, ale navíc skrývá ještě tajemství v podobě růžové vody a domácí pistáciové pasty. Pokud tyto ingredience smícháte s čerstvým plnotučným mlékem, právě jste vykouzlili jeden ze zimních zázraků.

Nasládlá chuť pistácií promění zcela obyčejné latté v nevšední zážitek, na který budete jistě vzpomínat ještě na jaře. Růžová voda zjemňuje výrazně silný chuťový zážitek, který vytvořila pistáciová pasta a zmíněné espresso vám k tomu všemu dodá energii, kterou mnozí z nás převážně v šedých a ospalých zimních měsících postrádáme. Tak s chutí do toho. Tuhle zimu zkuste trochu exotiky smíchat s pohádkovým zátiším Ladových obrazů, které jsou pro českou krajinu v zimě tolik typické a uvidíte, že se zahřejete nejen na těle, ale i na duši.