Čím se v zimě zahřát II

Není snad na světě lepšího pocitu, než si v pohodlí a teple, se šálkem horkého nápoje v dlaních užívat pohled na zasněženou krajinu, nebo ulic zpoza oken kavárny. Zima si může klidně přijít třeba hned a uhodit se silou, kterou zahanbí všechny předchozí a vám to bude úplně jedno, protože znáte tajemství díky kterému zimní měsíce nejen že přežijete, ale dokonce si je naplno užijete. A co je tím velkým zimním tajemstvím, ketré vám vykouzlí úsměv na tváři, přestože oblohu pokrývá velký šedý mrak a teplota klesla pod bod mrazu?

Horký nápojSamozřejmě, že káva, protože pořádně silná, ale přesto lahodná, jemně nakyslá, voňavá a horká káva je lékem na všechno. Zvláště během depresivních zimních měsíců, kdy povzbuzení potřebuje i ten, kdo je na jaře a v létě plný energie a na kávové nápoje se nemusí spoléhat.

Jedním z nejlepších životabudičů, které skvěle fungují především v zimě je Rosemary Ginger Molasses Latte. A jak je tato horká kávová pochoutka vyráběna? Je to jednoduché, takže při troše příprav v podobě nákupu, si podobný kávový horký nápoj vyčarujete klidně u sebe doma.  Připravte si tedy skořici, dýni a mátu. A samozřejmě kvalitní a silnou kávu, protože od ní se všechno odvíjí.

Specialitu baristy, kterou je melasa z rozmarýnu a zázvoru lze nahradit medem, datlovým nebo rýžovým sirupem a kouskem čerstvého zázvoru. Důležitou položkou na seznamu je samozřejmě horké voňavé mléko. Promíchejte všechny suroviny a vařte na mírném ohni tak, aby se chuť kávy dokonale promíchala s mlékem, sladkým sirupem a kořením. Vaši kuchyni dozajista naplní úžasná vůně, což je samo o sobě jedinečným zážitkem. A počkejte si na tu chuť!

Nahořklá káva doprovázená sladkou chutí sirupu a mléka a za tím vším tóny skořice, máty a zázvoru. Jedním slovem, tenhle horký nápoj je fantazie. Proto neváhejte a až uhodí silné mrazy, dejte se do výroby právě tohoto nápoje, který chladné dny naplní příjemným teplem a vůní.