Čím se v zimě zahřát III

Taky se na zimu, mráz a sníh těšíte jen z jednoho jediného důvodu? A je tím důvodem příležitost ohřát se v pohodlí a teple kavárny nad šálek vynikající kávy?

Horký nápoj pro zimní večeryPak jste tu správně pro tipy, triky a recepty, jak si doma vyrobit lákadla kávových řetězců nebo rodinných kaváren v podobě lahodných kávových nápojů s příchutí vánoc. Pokud milujete chuť kávy ve spojení s vánočním kořením, jakým je skořice, badyán nebo například hřebíček, určitě se na zimu netěšíte jen proto, že budete moci lyžovat, nebo se procházet ulicemi zasněženého města. Je více než zřejmé, že se těšíte právě na speciality v oblasti kávy, která na změny ročních období reaguje velmi rychle.

Jednou z těch nezapomenutelných pochoutek využívajících kávu jako hlavní a zásadní surovinu a kterou si vychutnáte především v zimě, je White Chocolate Peppermint Affagato. Jedná se vlastně o jednu porci silného malého espressa doplněného bílou čokoládou a pak samozřejmě peprmintem pro dodání vůně a netradiční chutě. Buďte si jisti, že právě tato kombinace vás dostate do varu a pořádně vás ohřeje, zvlášť pokud si tuhle kávovou specialitu vychutnáte po návratu ze zimního nečasu, kdy vám mráz zalézá pod kůži a z oblečení oklepáváte nánosy sněhu.

Dopřejte si v zimě trochu tepla a nechte horkou kávu ať udělá své. Prohřeje tělo, zahřeje na duši a dodá energii. Pokud před kávou v klasickém italském stylu dáváte přednost spíše americké verzi horkých nápojů, je právě pro vás tolik oblíbená podzimní a zimní varianta kávy od Starbucks.

Nejen tam si ale můžete plnými doušky vychutnávat Pumpkin Spice Latte. Jedná se o směs dýňového sirupu a zázvoru s kořením v čele se skořicí, které zasypává vyváženou chuť silné kávy a našlehaného mléka. Jen málokdo by odolal kombinaci, která vás dozajista prohřeje, i kdybyste se zrovna nacházeli na severním pólu.