Elk Bakery

Jistě si mnoho z nás po návratu z letní dovolené klade otázku, zda může být něco lepšího, než dopřávat si osvěžující koktejl na břehu moře. Nad hlavou šumí palmové listí a vlny omývají písčitou pláž. Tak může být něco lepšího? Může!

KavárnaZkuste si na chvíli představit babí léto, barevné listí šustící pod vašimi kroky, šumící řeku, malou zapadlou kavárnu v postranní uličce starověkého města a v ruce šálek výborné silné kávy, který vám zahřívá prsty. Ano, i taková může být Verona. Nejen romantické lásce Romea a Julie, ale i kvalitní kávě zaslíbené město v severní Itálii je tím pravým řešením pro všechny milovníky kávy, kávové turisty a věčné experimentátory v oblasti kávových nápojů. Ve veronských kavárnách si totiž vybere opravdu každý. Každá je jiná a každá se v přípravě jedinečné silné kávy, která je pro Itálii tolik typická, zaměřuje na něco jiného.

V jedné si objednáte vynikající cappuccino, které můžete popíjet s výhledem na římskou Arénu, v jiné vám připraví café latté s tím nejkrásnějším latté art a navíc se budete moci při vychutnávání plné chutí espressa naplno ponořit do melodie hudby pouličních muzikantů.

Do které kavárny tedy zajít, abyste v tomto kouzelném městě neztráceli čas jejím hledáním? Jednoznačně do Elk Bakery. Nenechte se ošálit neitalsky znějícím názvem. Tato kavárna nabízí všechno, čím se italská kavárenská kultura pyšní. Najdete tu mnoho rozličných druhů káv, s mlékem i jeho rostlinnými alternativami, horké i ledové varianty podle toho, v jakém období se ve Veroně zrovna vyskytnete. Elk Bakery se nachází na úžasném místě, pro kavárnu jako stvořeném, hned u mostu Vítězství, na dohled průzračné řeky.

Spojení silné chutě kávy a plynoucí řeky jen tak něco nepřekoná. Ledaže byste odpolední cappuccino doladili některým z vynikajících, pro Středoevropana možná až příliš sladkých zákusků. Ale k nahořklé chuti kávy se hodí dokonale.