Horká čokoláda na karnevale

Caffe Florian je přesně tím místem, kam byste měli zamířit, pokud si chcete dopřát výtečnou benátskou horkou čokoládu, která vám zpříjemní vzpomínky na město na laguně. Benátky jsou jedinečné, atmosféra v tomto vodním světě se mění s každým zavanutím větru. Vždyť kde jinde se můžete dočkat nádherných slunných dní, kdy se paprsky odráží od hladiny kanálů i lesklých gondol, dní, kdy mlha zahalí celé město do mystického oparu i dní, kdy vysoký příliv zaplaví město se všemi a se vším slanou vodou z moře?

Horká čokoládaČelit rozmarům počasí se má se šálkem v ruce. Co si do něj necháte nalít je jen a jen na vás, rozhodně byste ale měli dát na mnohá doporučení spokojených turistů, kteří se stali zákazníky proslulé kavárny Florian v samém srdci Benátek. Pokud pro vás káva není tím pravým, ale vy byste přesto chtěli okusit benátskou atmosféru, v níž se mísí staré tradice reprezentované veselím karnevalu s věhlasem a slávou kdysi mocné Benátské republiky, neváhejte a rozhodně si objednejte pravou italskou horkou čokoládu.

Příjemná obsluha v Caffé Florian vám ji podá v bílých hrníčcích, které perfektně padnou do dlaně a vrstvu husté temné čokolády, jejíž vůně vás okamžitě omámí, dozdobí horou čerstvě našlehané, hutné a ne příliš sladké šlehačky, která perfektně doplní výbuch chutí, ke kterému dojde ve vašich ústech po prvním ochutnání.

Čokoláda byla vždy považována za luxusní zboží a není tedy divu, že si ji tolik oblíbili právě rozmařilí Benátčané, kteří zpoza oken svých nádherných paláců pozorovali lodě mířící do přístavu možná právě s touto pochotkou, z níž se dá vyrobit ten nejsladší a nejlahodnější horký nápoj, který osladí večer horkého letního dne a v zimě zahřeje na těle i na duši. Ať už v masce nebo bez ní, Ceffé Florian a elegantní interiéry této slavné kavárny vám poskytnou ideální pozadí pro pomalé a ničím nerušené popíjení horké čokolády.