Jednorožčí frappuccino pro věčné snílky

Někdy prostě chcete zkusit něco barevného a šíleného. Asi by vás nenapadlo, že to můžete zkusit i s kávou, ale je to tak. Ochutnejte jednorožčí frappuccino. O milovníky kvalitní tradiční kávy se nejspíš při tom názvu pokouší infarkt, ale kdo má rád experimenty, nemůže si takovou věc nechat ujít.

FrapuccinoJednorožec je magické stvoření, vzácné a plaché. Znáte ho z pohádkových příběhů, kde je poslem a ochráncem dobra. A kdo ví, třeba, když tento barevný mix kávy, mléka, šlehačky a veselých barev ochutnáte, vstoupí i do vás duch jednorožce schopný plnit všechna přání.

Tento barevný kávový nápoj se zrodil v síti kaváren Starbucks a mladí lidé ho vzali doslova útokem.

Podle popisu nápoj nabízí magický mix vůní, barev a chutí v šálku silné a kvalitní kávy. Sladce ovocná chuť pomalu přechází do příjemně hořké a barvy duhy evokují ztracený ráj fantazijního světa našeho dětství. Není tedy divu, že jednorožčímu frappuccinu už zcela propadlo tolik lidí. Každý chce být na chvíli, alespoň na krátkou, znovu dítětem. Růžová a fialová barva sladkého mléka je završena štědrou porcí husté šlehačky posypané barevnými lupínky.

Pokud jste beznadějný snílek, který navíc bezmezně miluje kávu v jakékoliv barvě, neváhejte a Jednorožčí frappuccino si klidně vytvořte doma. Baristé ze Starbucksu si sice na jeho přípravu velmi stěžovali. Vadila jim náročnost, délka přípravy a stres, protože se na tento barevný zázrak tvořily dlouhé fronty. Vás ale nebude tlačit nic jiného, než nepřekonatelná chuť ochutnat první doušek tohoto výbuchu barev a chutí. Připravte si šálek silné kávy, plnotučné dobře vychlazené mléko, šlehačku, mangový sirup a různé druhy přírodních nebo potravinářských barviv. A pak už jen popusťte uzdu své fantazii a nechte jednorožce povstat z připravených surovin.